logo Samsung

Samsung X360 je ultratenký notebook

Samsung Electronics odkryl svůj nejnovější přírůstek z nabídky notebooků - ultratenký Samsung X360. Tato novinka dokáže naplnit požadavky na extrémní výkon a konektivitu.

X360 stanovuje zcela nové standardy v mobilních počítačích - nabízí širokou škálu vlastností, které žádný jiný výrobek na trhu zatím nepřinesl. Samsung X360 přináší zcela ojedinělou novinku - SilverNano technologii. Klávesnice notebooku byla postříkána neuvěřitelně malými nano - stříbrnými iontovými částicemi, které zaručí, že se bakterie budou vašemu notebooku vyhýbat po dlouhou dobu.

Notebook obsahuje integrovanou digitální kameru s pohybovými čidly, díky které můžete snadno zůstat v kontakt s přáteli či spolupracovníky prostřednictvím videokonferencí či zpráv. Ale to není vše. Pro domácí i firemní zákazníky je určena 10/100/1000 Ethernet LAN síťová karta a podpora pro Samsung P-Dock, dokovací stanici, která usnadňuje připojení periferií a umožňuje "single click" připojení a snadný přístup k široké řadě portů. Pro zajištění vysoké bezpečnosti je notebook vybaven biometrickou čtečkou otisků prstů a špičkovým systémem autentifikace, takže se o svá data nemusíte bát.

I když je nový Samsung X360 nejlehčím notebookem mezi modely s úhlopříčkou 13,3 palce - váží pouhých 1,27 kg - obsahuje všechny funkce požadované náročnými profesionály, kteří jsou neustále v pohybu. Na rozdíl od jiných lehkých notebooků je X360 plně vybaven - nechybí 3 USB porty, HDMI (High Definition Multimedia Interface), 34mm express card slot a VGA výstup. Pro rychlý a snadný přenos dokumentů, obrázků, videa či hudby je určena čtečka paměťových karet 7 v 1, Bluetooth 2.0+EDR (Enhanced Data Rate) a superrychlé 802.11n bezdrátové připojení.

"X360 opět posunuje hranice formy a funkce, aby přinesl styl a výkon," řekl HS Kim, výkonný Vice President divize Samsung Computer Systems. "Nabízí úžasné zmenšení rozměrů a váhy, ale nijak tím nešidí funkčnost, takže uživatelé budou mít v jednom lehkém notebooku vše, co potřebují pro život v pohybu," dodal pan Kim.

Notebook Samsung X360 bude dostupný od září v evropských zemích včetně UK, Francie, Německa, Španělska a Itálie a také v Rusku, Číně a Hong Kongu.

Notebook Samsung X360

Díky vyměnitelné šestičlánkové baterii, která je schopná notebook pohánět až 10 hodin nepřetržitě, se celodenní práce na cestách stává realitou. Sníženou spotřebu umožňuje využití procesoru Intel® Centrino® 2 Ultra Low Voltage a inovativní 13,3” WXGA (1280x800) LED displej, s technologií podsvícení, která výrazně snižuje spotřebu energie, ale zároveň dosahuje asi o 33 procent lepší jas než klasické LCD displeje. Jasnější displej značně usnadňuje práci v nejrůznějších prostředích a světelných podmínkách.

Ani z estetického hlediska Samsung X360 nijak nezaostává. Řemeslně skvěle zpracované tělo Protect-O-Edge využívá sílu a trvanlivost magneziových slitin, aby zaručil bezpečí, ergonomii i styl. Kdekoli je to možné, využívá Samsung svoje vlastní značkové komponenty - včetně baterií, paměťových modulů i displeje.

Zaměření na kvalitu komponent znamená, že notebooky značky Samsung patří k nejméně poruchovým, čímž značně snižují celkové náklady na vlastnictví.

X360 je možné získat s rychlým a spolehlivým 128GB Solid State diskem (SSD), který výrazně zvyšuje výkon počítače ve srovnání s modely vybavenými klasickým pevným diskem. SSD zrychluje čas nastartování notebooku o 25-50 procent a rychlost přístupu k datům až o 300 procent (53 MB/s) při čtení a 150 procent (28 MB/s) při zápisu. SSD disk neobsahuje žádné pohyblivé části, je lehčí, má výrazně nižší spotřebu a je méně náchylný k chybám a poškození. Díky tomu je X360 se Solid State diskem schopen vydržet dvojnásobně silný náraz než modely vybavené pevným diskem. Díky tomu bude váš notebook výkonnější a také se značně prodlužuje jeho životnost.

Další články k tématům - X360 - SilverNano - ultratenký

Článek Samsung ze dne 10. října 2008 - pátek

Další články od Samsung