logo Samsung

Samsung získal čtyři ocenění od odborných novinářů EISA

Ocenění EISA získaly LCD TV Samsung LE40A557 a 775, systém Blu-ray domácího kina HT-BD2, mobilní telefon Samsung SGH-G810 a technologie Samsung 3D Ready. Systémy domácích kin Samsung bodují již popáté v řadě.

Čtyři produkty Samsung získaly ocenění od panelu odborných novinářů sdružených v EISA (Evropské asociace pro obraz a zvuk) jako nejlepší ve své kategorii. Zástupci Samsung si odnesli prestižní ceny za období 2008-2009 udělené za nejlepší Evropskou LCD televizi, ocenění získaly hned dva modely, dále za Nejlepší evropský systém pro domácí kino, Nejlepší evropský mobil s fotoaparátem a ocenění za Evropskou inovaci. Všechny produkty, kromě mobilního telefonu SGH-G810, jsou dostupné na českém trhu.

Tento rok už je druhý za sebou, kdy Samsung získal čtyři ceny EISA a letošními vítězi jsou systém Blu-ray domácího kina HT-BD2, Samsung LCD televize LE40A557 a 775, mobilní telefon Samsung SGH-G810 a technologie Samsung 3D Ready. V oblasti systémů pro domácí kina byla firma Samsung oceněna již popáté.

"Tento rok asociace EISA potvrdila, že Samsung je lídr ve zmíněných kategoriích, ve vztahu k protihodnotě jeho výrobků, jejich ceně a inovativnosti. V oboru plochých obrazovek se firma Samsung včas rozhodla začít s vývojem LCD a plazmových televizorů. Naše rozhodnutí bylo nastartováno zvýšenou poptávkou spotřebitelů po televizorech s plochou obrazovkou a růstem digitálních televizí v celé Evropě. Kromě inovační technologie se firma Samsung soustředila na design, čímž reaguje na poptávku zákazníků po vizuálně estetických domácích spotřebičích," říká In-Soo Kim, prezident a generální ředitel Samsung Electronics, Europe.

Samsung HT-BD2

Samsung HT-BD2

Nejlepší evropský systém pro domácí kino :

  • podle posudku hodnotící poroty je Samsung HT-BD2 prvním plně integrovaným systémem domácího kina formátu Blu-Ray
  • plná kvalita videozáznamu HD 1080p u přehrávače disků Samsung Blu-Ray skýtá bezkonkurenční zážitky při poslechu
  • černý lesklý luxusní design s jemně modrými LED indikátory je v souladu s designem televizoru
Samsung SGH-G810

Samsung SGH-G810

Nejlepší evropský mobil s fotoaparátem :

  • Samsung SGH-G810 má elegantní a robustní vzhled, chráněný posuvným krytem a obsahuje 5MPix fotoaparát s objektivem s trojnásobným optickým zoomem
  • další funkce: autofokus s detekcí obličejů, panoramatickým záběrem, režimem více záběrů najednou, digitální stabilizací obrazu a redukcí červených očí
  • telefon má rovněž vestavěnou navigaci GPS s označením polohy

V oficiálním vyjádření EISA se posuzovatelé vyjádřili takto : "Je to ještě telefon nebo už fotoaparát ? Ještě před pár lety by vlastnosti SGH-G810 byly nepředstavitelné u něčeho jiného, než vysoce specializovaného fotoaparátu." Odhlédneme-li od technických schopností, dle vyjádření posuzovatelů je "nejlepší ze všech, na první pohled elegantní a robustní."

Samsung LE40A557/755 Samsung LE40A557/755

Nejlepší evropská LCD televize :

  • jasný displej s perfektním rozlišením, nízkým stupněm odrazu a dokonalým kontrastem
  • 24p Real Movie Mode, umožňující zákazníkům kinosálový zážitek
  • plné rozlišení HD 1920x1080

Evropská inovace AV - Samsung 3D Ready Technology

Podle vyjádření posuzovatelů EISA "Samsung PS50A476 tvoří základ pro novou generaci televizorů, jež divákovi umožní sledovat plastický 3D obraz. Tato technologie, jež se zakládá na přístupných “aktivních brýlích”, je předělem pro hráčskou obec, protože dodává další dimenzi při zachování dobré kvality, jež neunavuje oči."

O EISA

EISA je sdružení 50 časopisů se zvláštním zaměřením na multimédia z 19 evropských zemí, včetně nejnovější členské země – Srbska. V mezinárodním měřítku je známé díky Evropským oceněním EISA a každoročně v červnu se vydavatelé všech časopisů setkávají pro určení kandidátů na cenu EISA pro spotřební produkty, o nichž píší. Hodnotí se šest kategorií: audio, video, domácí kino, fotografie, mobilní komunikace a multifunkčnost. Všichni vítězní kandidáti mohou užívat označení EISA po následujících 12 měsíců jako ocenění kvality a špičkové úrovně technologie.

Článek Samsung ze dne 29. srpna 2008 - pátek

Další články od Samsung