logo SAP ČR,spol. s r.o.

Meet and Code - digitální vzdělávání pro děti a mládež s finanční podporou SAP

SAP poskytne v rámci iniciativy Meet and Code českým neziskovým organizacím grant na digitální vzdělávání pro mladé ve věku 8 až 24 let. Organizace, které se v této oblasti angažují, mohou do 8. 9. 2019 požádat o finanční příspěvek ve výši do 10000 Kč.

Iniciativu Meet and Code pořádá společnost SAP ve spolupráci s neziskovými organizacemi Haus des Stiftens a TechSoup Europe. Tato akce je úzce spojena s Evropským týdnem programování naplánovaným na 5. - 20. 10. 2019.

Iniciativa Meet and Code odstartovala v roce 2017 v 15 evropských státech včetně České republiky a Slovenska, vloni se rozšířila do 22 zemí a letos dostanou možnost zapojit se neziskové organizace z celkem 25 zemí.

Hlavním cílem je dát mladým lidem napříč Evropou příležitost dozvědět se více o digitálním světě, naučit je kódovat a poskytnout jim možnost využít tyto znalosti při jejich uplatnění na pracovním trhu.

Projekt vznikl za spolupráce SAP s charitativní organizací Haus des Stiftens a TechSoup Europe, sítí 24 organizací působících ve 48 zemích a hájících zájmy občanské společnosti.

Meet and Code je součástí Evropského týdne programování (neboli EU Code Week), kdy budou od 5. do 20. 10. probíhat vzdělávací semináře, hackatony, workshopy a další aktivity.

Neziskové organizace či školy, které chtějí zorganizovat svou vlastní digitálně-vzdělávací akci pro věkovou kategorii 8 - 24 let, a získat na ni příspěvek ve výši až 10000 Kč, mohou zažádat o financování jejich projektu do 8. 9. 2019.

"Vloni proběhlo jen v České republice dohromady 66 vzdělávacích akcí, z toho 55 podpořených grantem a 11 dalších v rámci dobrovolnictví zaměstnanců SAP, kteří mají každoročně v říjnu možnost věnovat jeden svůj pracovní den na vybranou dobročinnou aktivitu. Dohromady se minulý rok workshopů a dalších vzdělávacích akcí v rámci Meet and Code zúčastnilo přes 2300 dětí a mladých lidí. Zapojily se instituce nejen v největších městech, ale napříč celou Českou republikou. Máme radost, že je o iniciativu rok od roku větší zájem a daří se plnit její cíle, tedy otevírat mladým lidem cestu k informačním technologiím, jež jsou na současném pracovním trhu tolik žádané," říká Lucie Kalinová, která má v SAP ČR na starosti CSR.

Jednou z 28 neziskových organizací, které v ČR vloni získaly grant a mohly díky němu zorganizovat semináře pro děti, byla také česká nezisková organizace Czechitas, jejímž cílem je vzdělávat a inspirovat ženy a děti v informačních technologiích a budovat komunitu se zájmem o IT.

V rámci celé Evropy investovala společnost SAP do Meet and Code přes 250 tisíc eur do 1100 vzdělávacích aktivit zorganizovaných neziskovými organizacemi či školami ve 22 zemích.

Přes 52 tisíc mladých lidí z evropských států tak dostalo možnost seznámit se s programováním.

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 7. srpna 2019 - středa

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.