logo SAP ČR,spol. s r.o.

Rozšíření podnikových aplikací s podporou SAP Leonardo IoT

IoT data, která mohou pocházet z různých zdrojů - produkty, stroje, dodavatelé nebo zákazníci a partneři, integruje SAP Leonardo Internet of Things do obchodních procesů a stává se tak hybnou silou přeměny podniků do podoby odpovídající principům Průmyslu 4.0.

SAP Leonardo IoT umožňuje novou zákaznickou zkušenost a vytváří předpoklady pro růst příjmů a produktivity firem. Zákazníkům umožní začlenit internet věcí do jejich stávajících řešení, vylepšit obchodní aplikace o IoT technologie a na základě nově získaných dat vytvořit zcela nové obchodní modely.

Technologie SAP Leonardo IoT umožní jednoduchou integraci a rozšíření podnikových aplikací o možnosti IoT. SAP současně přichází i s cloudovou interoperabilitou SAP Leonardo IoT s Microsoft Azure IoT Hub.

Příkladem využití SAP Leonardo IoT je společnost Kaiserwetter a její platforma Aristoteles, která nabízí data jako službu a umožňuje zákazníkům maximalizovat technickou i finanční výkonnost obnovitelných zdrojů energie.

Kombinace dat získaných díky IoT s daty pocházejícími přímo z podnikových procesů umožňuje zákazníkům přinášet rychlé inovace přímo v jejich byznys aplikacích včetně SAP S/4HANA, SAP C/4HANA, SAP SuccessFactors, SAP Ariba či portfoliu SAP Digital Supply Chain.

SAP Leonardo IoT a Microsoft Azure IoT Hub

Nová spolupráce umožní zákazníkům využívat Microsoft Azure IoT Hub při správě a propojování telemetrických dat z IoT, která jsou následně převedena do SAP Leonardo IoT.

SAP Leonardo IoT Edge jim navíc přináší možnost rozšířit lokální podporu pro jejich obchodní procesy běžící na programu Microsoft Azure IoT Edge.

V plánu je spustit moduly klíčových byznys funkcí postavených na SAP Leonardo IoT Edge také na Microsoft Azure IoT Edge, což sníží závislost zákazníků na reakčním čase a propojitelnosti.

Stejnou interoperabilitu SAP plánuje nabízet v budoucnu i s dalšími partnery.

Řešení SAP Leonardo Internet of Things bylo představeno na Světovém mobilním kongresu MWC 2019 v Barceloně.

Další články k tématům - 4HANA - Azure - cloud - Edge - inovace - integrace - IoT - Leonardo - Microsoft - Průmysl 4.0

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 5. března 2019 - úterý

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání SAP ČR,spol. s r.o.