logo SAP ČR,spol. s r.o.

Vzdělávání mladých programátorů s podporou SAP iniciativy Meet and Code

V rámci iniciativy Meet and Code již letos proběhlo 80 workshopů pro 2246 mladých lidí ve věku 8 - 24 let. Grant s finanční podporou pro uspořádání 50 vzdělávacích akcí získalo 37 škol a neziskových organizací. Do akce se dobrovolnicky zapojilo 72 zaměstnanců SAPu.

V České republice se tak celkem konalo více než 80 workshopů pro děti a mládež, z nich 50 bylo podpořeno grantem a ostatní proběhly v rámci dobrovolnictví zaměstnanců společnosti SAP a také díky úzké spolupráci s Czechitas.

Letos se dobrovolnického učení dohromady zúčastnilo 72 zaměstnanců, kteří v rámci měsíce dobrovolnických aktivit uspořádali více než 30 workshopů.

Kromě programování v jazyce Scratch byl nově náplní výuky i Ozobot, miniaturní robot, který umí sledovat čáry a rozvíjí kreativitu a logické myšlení.

Zapojili se zaměstnanci:

Vzhledem k pozitivním ohlasům předpokládáme, že příštím rokem číslo opět poroste.

Akce se nekonaly pouze v Praze a Brně, ale také v menších městech, jako jsou Lanškroun, Pardubice, Frýdek Místek nebo Uherské Hradiště.

Jelikož jde o mezinárodní iniciativu, bylo v rámci Evropy zorganizováno přes 1200 akcí v celkem 25 zemích. Možnost seznámit se s programováním tak mělo více než 56 tisíc mladých lidí.

Společnosti SAP pomáhá zaštítit iniciativu Meet and Code také charitativní organizace TechSoup Europe, síť 24 partnerských organizací působících ve 48 zemích. Cílem organizace je hájit zájmy občanské společnosti, rozšiřovat povědomí o technologiích a digitálním světě.

Mladí lidé po celé Evropě tak získávají možnost naučit se kódovat a využít tyto znalosti při uplatňování na pracovním trhu.

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 19. listopadu 2019 - úterý

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.