logo SAP ČR,spol. s r.o.

Ženský tenis pohledem datové analýzy

Společnost SAP představuje spolu s Ženskou tenisovou asociací (WTA) nástroj SAP Tennis Analytics, který poskytne statistiky o hráčkách nashromážděné za více než 20 let a analytiky hry během zápasů.

Data budou zpočátku dostupná pouze novinářům a na základě jejich zpětné vazby SAP vyvine výslednou podobu produktu, který bude poté uvolněn všem fanouškům.

Řešení SAP včetně portfolia pro internet věcí a strojové učení SAP Leonardo a softwaru pro prediktivní analytiky umožňují zpracování historických dat i dat sesbíraných na kurtu v reálném čase, in-memory databáze SAP HANA umožňuje jejich rychlé vyhodnocení.

Nové řešení bylo představeno na Turnaji mistryň v Singapuru a jeho první verze bude k dispozici s odstartováním okruhu WTA Tour 2018.

Technologie SAP Tennis Analytics využívá SAP Leonardo Machine Learning a SAP Predictive Analytics, řešení pro strojové učení a prediktivní analytiku, a shromažďuje detailní a neustále aktualizované statistiky o hráčkách a jejich výsledcích včetně počtu průměrných vítězných míčů za zápas nebo počtu es za sezónu. Data sesbíraná v průběhu kariéry je také možné porovnávat s právě probíhajícím utkáním.

"Tenisové statistiky jsou důležité nejen pro hráčky a trenéry, ale také pro novináře, kteří hrají zásadní roli v informování fanoušků o průběhu tenisové sezóny. Díky partnerství s SAP jim teď budeme moci poskytnout inovativní nástroj a reálná data, díky nimž bude popis turnajů a dění v tenise mnohem zajímavější," říká Micky Lawlerová, prezidentka WTA.

"Díky SAP Tennis Analytics mám větší přehled a dokážu tak poskytnout fanouškům během komentování zápasu více detailů a lepší zážitek," říká osmnáctinásobná grandslamová šampionka a tenisová komentátorka Chris Evertová, která s testováním řešení pomáhala.

Nové statistiky jsou užitečnou pomůckou pro hráče, trenéry i novináře a zároveň mají zatraktivnit tenis sportovnímu publiku. Řešení je možné používat také na mobilních telefonech a tabletech a lze jej přizpůsobit podle individuálních potřeb uživatele.

Další články k tématům - analýza - databáze - tenis - WTA - Chris Evertová - Micky Lawlerová

Článek SAP ČR,spol. s r.o. ze dne 30. října 2017 - pondělí

Další články od SAP ČR,spol. s r.o.

Nabídka zaměstnání SAP ČR,spol. s r.o.