logo SD Servodata a.s.

Rostislav Jirkal, nový generální ředitel Servodata

Pozici generálního ředitele Servodat od 1. února 2010 oficiálně zastává Rostislav Jirkal, do pozice obchodního ředitele byl jmenován Martin Malý.

Společnost Servodata a.s., přední evropský distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, oznamuje změny v klíčových pozicích vrcholového managementu.

Jiří Jirkal, jenž strávil téměř devatenáct let na pozici generálního ředitele skupiny Servodata, se rozhodl posunout svou většinovou pracovní náplň směrem k vyhledávání nových příležitostí na trhu a navazování strategických obchodních partnerství. I když nyní formálně opouští výkonné vedení společnosti, nadále zůstává ve funkci předsedy představenstva.

Pozici generálního ředitele Servodat od 1.2. 2010 oficiálně zastává Rostislav Jirkal, dosavadní výkonný ředitel společnosti, který na této pozici pracoval čtrnáct let. O změně na pozici generálního ředitele rozhodlo představenstvo společnosti již v druhé polovině loňského roku a od této doby postupně probíhalo přebírání zodpovědností a pravomocí završené dnešním dnem. Prioritou pro Rostislava Jirkala v pozici generálního ředitele bude především zajištění dalšího růstu, interoperability všech divizí a pokračování rozvoje obchodního modelu společnosti.

Do pozice obchodního ředitele byl jmenován Martin Malý, který dosud v Servodatech působil jako ředitel obchodní divize. Martin Malý pracuje ve společnosti Servodata od roku 2004 a bude nyní nově zodpovědný za naplňování obchodních plánů a cílů celé společnosti.

"Servodata po celou dobu své existence neustále rostou, ať už po stránce kvality služeb, obratu či počtu obchodních partnerů. To samozřejmě není pouze zásluha managementu, ale každého člena našeho pracovního kolektivu," řekl Jiří Jirkal, předseda představenstva společnosti Servodata. "Celý náš tým špičkových odborníků má silný obchodní potenciál, který bude management v nových pozicích ještě lépe stimulovat a rozvíjet."

"Přestože se od dnešního dne formálně změnily dvě pozice v nejvyšším vedení, naši obchodní partneři se nemusejí obávat jakýchkoli změn ve stávající komunikaci. Servodata se procesně nikterak nemění. Nadále se budou opírat o tři pilíře své činnosti - dokonalé znalostní a servisní zázemí, které nabízíme našim zákazníkům, spolehlivá partnerství s předními světovými výrobci v oboru informačních technologií a skvělý tým pracovníků, trvale rozvíjejících své dovednosti a schopnosti. Jsme přesvědčení, že díky tomu mají před sebou Servodata nejúspěšnější období v celé firemní historii," doplnil Rostislav Jirkal, generální ředitel společnosti Servodata.

Ing. Rostislav Jirkal

Absolvoval České vysoké učení technické v Praze, fakultu elektrotechnickou. Do roku 1990 působil ve výzkumné sféře. Problematikou informačních technologií se zabývá od roku 1987, od roku 1993 se zacílením zejména na řešení ukládání dat.

Ve společnosti Servodata působí od roku 1991, v letech 1996 - 2009 na pozici výkonného ředitele, od února roku 2010 pak na pozici generálního ředitele. V roce 2005 byl zvolen předsedou Regionální komise SNIA Europe (Storage Networking Industry Association) pro Českou republiku a Slovensko, od roku 2008 je členem Rady České pobočky AFCEA (Armed Forces Communications & Electronics Association.

Rostislav Jirkal je ženatý, má tři syny a dceru. Ve volném čase se věnuje rodině a sportu, rád cestuje.

Ing. Rostislav Jirkal
Ing. Rostislav Jirkal

Ing. Martin Malý

V roce 1992 absolvoval České vysoké učení technické v Praze, fakultu elektrotechnickou. Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil jako vedoucí servisu do softwarové společnosti AKTIS a.s., od roku 1999 v této společnosti pracoval dalších 5,5 roku na pozici obchodního ředitele.

Problematikou informačních technologií se zabývá již osmnáct let. Od roku 2004 působí ve společnosti Servodata, nejprve na pozici ředitele obchodní divize, od února roku 2010 pak na pozici obchodního ředitele.

Martin Malý je ženatý, má syna a dceru. Volný čas dělí mezi rodinu a své koníčky. Rád cestuje, sportuje a je milovníkem vína.

Ing. Martin Malý
Ing. Martin Malý

Článek SD Servodata a.s. ze dne 2. února 2010 - úterý

Další články od SD Servodata a.s.