logo SD Servodata a.s.

Servodata posilují akvizicí S-COMP Centre

Servodata získávají formou akvizice společnost S-COMP Centre. Servodata tak posilují expertní tým pro oblasti Microsoft Professional Services, infrastruktury se specializací na virtualizaci prostřednictvím platformy Citrix a odborných školení.

Společnost S-COMP Centre CZ působí na českém trhu v oblasti počítačového vzdělávání a rekvalifikací akreditovaných Ministerstvem školství již od roku 1991. Na důkaz kvality a odbornosti svých služeb drží od roku 1995 akreditaci Microsoft Authorized Training Education Center a v roce 2003 se stala Zlatým partnerem (Gold Certified Partner) Microsoftu. Kromě školení poskytuje také služby v oblasti business ICT solutions.

"Vstup do společnosti S-COMP Centre vhodně doplňuje portfolio našich služeb v oblasti školení Microsoft produktů. Zatímco Servodata se prostřednictvím své dceřiné společnosti DataScript zabývají převážně školením systémových administrátorů, S-COMP Centre je profesionálem na uživatelská školení. Věřím, že využijeme také zkušenosti S-COMP Centre jako solution providera ICT služeb," řekl Rostislav Jirkal, předseda představenstva a generální ředitel Servodat.

"Našim zákazníkům můžeme díky spojení se Servodaty nabídnout komplexní portfolio služeb v oblasti školení a řešení. Jsme rádi, že se stáváme součástí zkušené a perspektivní společnosti, a že společně můžeme rozvinout náš současný business a posílit tak naši konkurenceschopnost v neustále se rozvíjejícím trhu ICT služeb," doplnil Zdeněk Sünderhauf, jednatel společnosti S-COMP Centre CZ.

Pozitivně koupi S-COMP Centre CZ hodnotí i společnost Genesis Capital, správce fondu rozvojového kapitálu, jenž drží v Servodatech majoritní akciový podíl.

"Nová akvizice společnosti Servodata potvrzuje její narůstající vliv na českém a slovenském trhu - o to víc, že od minulé transakce, koupě firmy DoxoLogic, uplynuly teprve dva měsíce. Pro nás jako majoritního vlastníka je to doklad, že jsme vstupem do Servodat v roce 2011 učinili správný krok. Je zdravou a silnou společností, která se po necelých dvou letech spolupráce zařadila mezi naše úspěšné investice," uvedl Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Článek SD Servodata a.s. ze dne 5. června 2013 - středa

Další články od SD Servodata a.s.

Servodata posilují akvizicí S-COMP Centre