logo SECURITAS ČR s.r.o.

Moderní IT technologie se stále více prosazují v bezpečnostním průmyslu

Společnost SECURITAS zásadně mění tvář oboru - specializovaná fyzická ostraha je na ústupu a použití inteligentních IT technologií v bezpečnostním průmyslu rok od roku roste.

"Ačkoli tvoří fyzická ostraha největší podíl z našeho loňského ročního obratu ve výši 1,7 miliardy korun, nejrůstovějším segmentem jsou vyspělé bezpečnostní technologie. Poptávka o ně meziročně stoupla o 180%. Největší zájem o technologické novinky mají velcí hráči z energetiky, průmyslu, retailu a stavebnictví, trh se začíná postupně měnit s požadavky našich klientů. Našim cílem je podporovat vývoj skandinávského modelu zabezpečení a neustále vylepšovat mix klasické fyzické ostrahy a technologií - např. mobilních pozemních i vzdušných monitorovacích služeb nebo vzdáleného dohledu. Do technologií plánujeme v příštích letech investovat odhadem 170 milionů Kč, každým rokem budeme pro tyto účely počítat se zhruba 4% z ročního obratu společnosti," říká generální ředitel SECURITAS Michal Kuník.

"Je to reakce na stoupající cenu pracovní síly v Česku a naopak klesající cenu inteligentních technologií, které začínají běžnou fyzickou ostrahu stále častěji doplňovat a někdy i nahrazovat. Odhaduji, že podíl technologií bude do pěti až sedmi let představovat zhruba 35% z celkového koláče bezpečnostních služeb na domácím trhu, zatímco nyní je to maximálně 20%," potvrzuje digitalizaci bezpečnostního průmyslu prezident Asociace soukromých bezpečnostních služeb Jiří Kameník.

SECURITAS chystá na rok 2017 rozsáhlou digitalizaci veškerých firemních procesů a v následujících letech významné investice do nových bezpečnostních technologií, které zastupují například inteligentní kamery nebo specializované mobilní systémy schopné operovat kdekoli.

Ve hře je také využití bezpečnostních dronů pro průmysl ale také technologií na jejich detekci a znemožnění činnosti při narušení chráněných prostorů či různých citlivých objektů.

Článek SECURITAS ČR s.r.o. ze dne 28. listopadu 2016 - pondělí

Další články od SECURITAS ČR s.r.o.

QuBit Conference Prague 2019 is open!