logo Siemens Enterprise Communications s.r.o.

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Společnost Siemens Home and Communications Devices (SHC) rozšířuje svou řadu datových produktů o dva vysokorychlostní přístroje: Gigaset SE365 WLAN a Gigaset USB Adapter 300.

Produkt Gigaset SE365 WLAN je řešením "3 v 1", které funguje jako bezdrátový přístupový bod, ethernetový adaptér či repeater a umí přenést data rychlostí až 300 MBit/s podle návrhu standardu IEEE 802.11n. Gigaset USB Adapter 300, který lze umístit do elegantního stojánku, nebo přímo do USB portu, se připojí do stávající bezdrátové sítě a umožní internetové služby od IPTV video streamingu až k vysokorychlostním online hrám.

Rozšiřování výkonné bezdrátové domácí sítě a konfigurace přístroje Gigaset SE365 WLAN je nyní stejně jednoduché jako registrace telefonu k základně DECT. Pro to, aby přístroj fungoval jako repeater, ethernetový adaptér nebo přístupový bod, uživatelé jednoduše stisknou režimové tlačítko na jeho zadní straně. Zvolený režim funkce ukazuje LED ukazatele. Druhé tlačítko se používá k automatické registraci přístroje Gigaset SE365 WLAN k routeru, například k modelu Gigaset SE366 WLAN. Registrace také zařídí, aby bylo WLAN spojení přístrojů zabezpečeno novým standardem WPS (WiFi Protected Setup), což odstraňuje potřebu dalších bezpečnostních nastavení.

Gigaset SE365 WLAN Jako přístupový bod nabízí Gigaset SE365 WLAN bezdrátový přístup ke stávající LAN nebo ethernetovému modemu, a tak lze bezdrátově integrovat PC a notebooky rychlostí až 300 megabitů za vteřinu (návrh standardu IEEE 802.11) v jinak zadrátované síti.

Při použití jako ethernetový adaptér připojuje tento model Gigaset herní konzole a set-top boxy k síti WLAN, a tak umožňuje bezdrátový zážitek IPTV a HD video streaming.

K umožnění přenosu velkých objemů dat bez přerušení podporuje Gigaset SE365 WLAN nejen frekvenční pásmo 2,4 GHz, ale také 5 GHz, na které mohou uživatelé v případě potřeby přepnout.

Jeho třetí funkcí je repeater, který dovoluje výrazně zvýšit jeho dosah – ideální ve velkých residencích nebo kancelářích, je-li za sebou zapojeno několik repeaterů.

Díky své funkci ECO Broadband šetří Gigaset SE365 WLAN energii a dovoluje různé snížení vysílacího výkonu. Použití spínacího režimu dodávky energie snižuje spotřebu elektřiny o 60 % v porovnání s tradičními režimy. Software přístroje podporuje manuální úpravu vysílacího výkonu o 75, 50 nebo 25 % či kompletní deaktivaci WLAN.

Gigaset USB Adapter 300 je praktickým společníkem pro bezdrátový přístup k vysokorychlostnímu internetu. Také podporuje návrh standardu IEEE 802.11n a nabízí rychlost přenosu dat až 300 MBit/s. Jeho praktický design slibuje maximální flexibilitu a nejlepší kvalitu příjmu a přenosu. Adaptér lze vložit přímo do USB portu prostřednictvím dodávaného USB kabelu, nebo položit na stojánek vedle notebooku. Optimální bezdrátovou konektivitu zajišťují dvě zabudované antény, které umožňují simultánní příjem a přenos dat.

Oba tyto nové datové produkty Gigaset jsou zpětně kompatibilní se standardem IEEE 802.11 b/g a jsou připraveny na budoucí standard IEEE 802.11n. Gigaset SE365 WLAN se prodává za 3.790,- Kč a Gigaset USB Adapter 300 za 2.090,- Kč. PC karta Gigaset PC Card 300 je na trhu nabízena za 2.190,- Kč a router SE366 WLAN za 4.590,- Kč.

Článek Siemens Enterprise Communications s.r.o. ze dne 3. dubna 2008 - čtvrtek

Další články od Siemens Enterprise Communications s.r.o.

OpenScape Mobility

James O Neill jmenován výkonným ředitelem Siemens Enterprise Communications

Gores Group a Siemens podepsaly finální smlouvu o založení společného podniku

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Telefony Siemens Gigaset S680 a S685

S novým adaptérem Gigaset HomePlug AV 200 budete mít domácí síť v mžiku

Siemens představuje řešení Power-over-Ethernet pro bezdrátové sítě 802.11n

Produkty Siemens Gigaset mají nového distributora

ARQUES získá 80,2 % podíl ve společnosti Siemens Home and Office Communication Devices

Siemens a Gores Group se stávají společnými partnery firmy Siemens Enterprise Communications

Siemens Home and Office Communication Devices

Deset milionů prodaných licencí Siemens HiPath 4000

Dva nové bezšňůrové telefony Siemens Gigaset pro ISDN

Správa Pražského hradu si vybrala pro dodávku uceleného komunikačního řešení opět společnost Siemens

Nezávislá analýza potvrzuje výhody řešení Power-over-Ethernet pro 802.11n od společnosti Siemens

Hledáte skvělý dárek pro Den matek ? Podívejte se na bezšňůrové telefony Siemens Gigaset

Interkom Siemens Gigaset HC450 ovládaný bezšňůrovým telefonem Gigaset

Nové serverové řešení pro sjednocenou komunikaci Siemens OpenScape umožňuje provoz komunikačních aplikací na jednotné softwarové platformě

Gigaset SE365 WLAN kombinuje přístupový bod, ethernetový adaptér a repeater

Siemens představuje novou značku OpenScale pro služby sjednocené komunikace od různých dodavatelů

Velké firmy implementují platformu sjednocené komunikace Siemens HiPath 8000

Gigaset C470 IP a C475 IP pro klasické bezšňůrové telefony pro pevnou síť a VoIP volání

CeBIT 2008 Siemens Enterprise Communications představí komplexní řešení sjednocené komunikace pro firmy všech velikostí a typů

Siemens Enterprise představuje komplexní aplikační rámec OpenSOA pro firemní řešení otevřené komunikace

Siemens Gigaset S670 a S675

Siemens Gigaset C470

Siemens Home and Office Communication Devices posiluje oblast middlewaru bran spoluprací s firmou Jungo

Siemens Gigaset AL140 a Gigaset AL145 přinášejí kvalitu za nízkou cenu