logo Skype Czech Republic s.r.o.

Pracovní stáž Skype pro české studenty vysokých škol

Společnost Skype Česká republika se nově zaměřila na získávání mladých talentů mezi studenty technologických oborů na českých vysokých školách. Nově nabízí pracovní tříměsíční stáže ve svých vývojových týmech s následnou možností získání pracovního kontraktu.

Dosud společnost Skype přijímala do svých řad spíše vysoce kvalifikované softwarové inženýry. Těm nejtalentovanějším studentům technických, přírodovědných a matematicko-fyzikálních oborů nabídne letos několik zajímavých pracovních příležitostí v podobě tříměsíčních stáží přímo ve svých vývojových týmech.

Studenti tak dostanou jedinečnou možnost podílet se přímo na vývoji nejpoužívanější komunikační platformy na světě. Studentské pozice budou otevřeny jak v Praze, tak v ostatních třech evropských pobočkách Skype - Londýně, Stockholmu a Tallinnu.

"Dobrých vývojových inženýrů není nikdy dost a ve Skype hledáme neustále nové talenty. Dveře jsou u nás otevřeny pro všechny zapálené studenty technických a příbuzných přírodovědných oborů, kteří mají zájem pracovat pro firmu světového významu a podílet se na vývoji komunikační platformy, kterou denně využívají stamiliony lidí po celé planetě. Máme zájem především o české talenty, jelikož dobré mladé vývojáře v České republice určitě máme a my bychom je chtěli podporovat. Nicméně, pozice u nás jsou otevřeny pro kohokoliv z Evropy a totéž platí pro naše zahraniční týmy, které naopak mohou přijmout nadaného uchazeče z České republiky. Nejlepším mladým talentům jsme schopni nabídnout okamžitě pracovní místo. Neomezujeme se přitom počtem. Budou-li všichni studenti výborní, bereme všechny," říká Tomáš Vocetka, ředitel českého Skype.

Skype má zájem jen skutečně o ty nejlepší. Počet míst je proto v každé z poboček omezený. Praha letos nabídne na deset studentských pozic a zájem se očekává enormní. Ti nejlepší stážisté budou mít šanci na získání stálého pracovního kontraktu přímo ve společnosti Skype, budou-li v posledním ročníku studia, či nabídky na pracovní stáž příští rok.

Zájemci o stáž ve Skype by měli být zapsáni k prezenčnímu studiu informatiky, informačních technologií, přírodních věd, matematiky či strojírenství. Na stáž se mohou hlásit studenti bakalářského, magisterského i postgraduálního studia. Každý uchazeč by měl mít dále výborné studijní výsledky, umět prokázat skutečný zájem o technologie, mluvit anglicky a být flexibilní. Výběrová řízení jsou však velmi náročná a několikastupňová.

Skype v České republice personálně neustále roste a cílem odborných stáží je oslovit novou generaci softwarových inženýrů, podpořit v nich zájem o obor, posílit jejich praktické dovednosti, představit jim práci v jedné z nejvýznamnějších technologických firem světa a v neposlední řadě získat potenciální nové zaměstnance.

Zájemci o stáž ve Skype se mohou hlásit prostřednictvím internetové stránky společnosti Microsoft microsoft.com/university tím, že zašlou svůj životopis. Následně budou pozváni k několikakolovému přijímacímu řízení. Obsazují se přitom pozice po celé Evropě, bez ohledu na národnost uchazeče.

Článek Skype Czech Republic s.r.o. ze dne 13. října 2015 - úterý

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.

Talking Tech - série přednášek pro IT profesionály

Diskuzí cyklus Talking Tech v Praze

Pracovní stáž Skype pro české studenty vysokých škol

Nový Skype pro Outlook.com

Vyzkoušejte Skype Translator Preview

Volání zdarma na pevné i mobilní linky v Nepálu

Vylepšený chat ve Skype 7.7 pro Mac

Microsoft a Samsung rozšiřují své partnerství

Skype v operačním systému Windows 10

Skype QIK 1.4 propojuje všechny sociální sítě

Nová verze Skype 5.9 pro uživatele iPhone

Testujte Skype Translator

Nový Skype Qik 1.3 s vánočním překvapením

Nový Skype 7.0 pro Windows a propojení s platformou Lync

Nový Skype pro Windows Phone a Skype Qik

Skype 7.2 pro Mac

Skype představuje novou komunikační platformu pro firmy

Překlad konverzace v reálném čase pomocí Skype Translator

Nová verze Skype 2.24 pro Windows Phone

Rychlé videozprávy se Skype Qik

Skupinové videohovory Skype pro uživatele s Windows 8.1

Nový Skype 7.0 pro desktopová zařízení

Nový Skype 5.5 pro iPhone šetří Váš čas

Skype pro Xbox One s podporou komunikace mezi hráči

Skype zjednodušuje systém zasílání notifikací příchozích zpráv

Sdílení fotografií s novým Skype 2.21 pro Windows Phone

Adrian Potra posiluje tým českého Skype

Hlasová asistentka Cortana ve Skype 2.19

Žáci SPŠ Na Třebešíně se podívali v přímém přenosu přes Skype na mořské dno

Skype 5.0 pro iPhone

Žáci SPŠ Na Třebešíně ve vzdělávacím projektu MISSION 31

Skupinové videohovory Skype nyní zcela zdarma

Podle průzkumu Skype se čeké ženy o IT obory moc nezajímají

Codess Prague 2014 - konference pro ženy pracující v IT

Připojte se na Skype a poodhalte roušku světového módního průmyslu

Acronis True Image 2019