logo Skype Czech Republic s.r.o.

Skype pro iPhone a iPad v nové verzi 4.2

Skype představuje novou verzi 4.2 pro iPhone a iPad, která umožňuje zřídit si účet Skypu přímo přes aplikaci ve smartphonu nebo tabletu. Podporuje také sdílení uživatelského účtu s Windows Live Messengerem a Outlookem.

Vhledem k roustoucímu zájmu o tablety a chytré mobilní telefony není s podivem, že aplikace pro iPhone a iPad jsou dvě z nějžádanějších platforem, jaké Skype na trhu nabízí. Počet jejich stažení přesáhl v těchto dnech hranici 120 milionů downloadů.

Funkce sdílení fotek zaznamenala během pouhých několika měsíců po uvedení 20 milionů sdílených fotografií. Každý měsíc se na jednom ze tří iPhonů nebo iPadů objeví naistalovaný a aktivně využívaný Skype, což z něj činí jednu z deseti nejstahovanějších a nejvyužívanějších volných aplikací pro iPhone vůbec.

Nové produkty, které Skype letos na podzim postupně představuje, vznikaly částečně také v České republice. Na jejich vývoji se podílel tým zkušených programatorů a vývojárů z pražské pobočky společnosti.

Hlavní nové funkce Skype 4.2 pro iPhone a iPad:

"Pražská kancelář Skype disponuje stovkou velmi zkušených a špičkových softwarových specialistů, kteří se v posledních měsících aktivně podíleli, v synergii se svými kolegy z ostatních poboček, zejména na vývoji verze Skype pro Windows 8. V případě mobilních klientů spolupracovaly některé naše týmy na vývoji infrastruktury, kterou Skype pro iPhone/iPad využívá, což se týká zejména propojení uživatelských účtů Skype a konta Microsoft", říká Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produtků společnosti Skype Česká republika.

"Cílem Skypu bylo u verze iOS4.2 především vytvořit aplikaci, která bude uživatelsky přívětivější a efektivnější. Jednou z hlavních výzev bylo propojit aplikaci Skype s kontem Microsoft a Windows Live Messengerem a tím zjednodušit práci s ním", doplňuje Tomáš Vocetka. Poslední verze Skype pro iPhone a iPad je k dispozici ke stažení zdarma na iTunes App Store.

Další články k tématům - fotografie - iPad - iPhone - Outlook - Skype - SmartPhone - tablet - telefon - VoIP - výzkum - Tomáš Vocetka

Článek Skype Czech Republic s.r.o. ze dne 11. prosince 2012 - úterý

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.