logo Skype Czech Republic s.r.o.

V Praze roste největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Pražská pobočka Skype pokračuje ve své expanzi. Již více jak 18 měsíců probíhá rozsáhlá náborová kampaň, prostřednictvím které hledá Skype v České republice vysoce kvalifikované softwarové vývojáře.

Ze zhruba 50 zaměstnanců Skype v roce 2012 se jejich počet k dnešnímu dni zvýšil na více než 170. Jde tedy o více než trojnásobný růst. Většinu nových posil tvoří velmi zkušení vývojoví inženýři. To činí ze Skype jednoho z nejrychleji rostoucích zaměstnavatelů v České republice ve svém oboru. V rámci Skype je pražská pobočka největší v Evropě, pokud jde o množství zaměstnanců pracujících na vývoji softwaru. Nové posily do svého týmu má v plánu Skype přijímat minimálně do konce roku 2013, kdy bude Skype zaměstnávat zhruba 200 zaměstnanců.

"Původně jsme počítali se střídmějším růstem našeho týmu, nicméně s ohledem na celosvětový růst Skypu a množství nových projektů, které souvisejí nejen s integrací Skypu do Windows, jsme se rozhodli pro širší expanzi v oblasti lidských zdrojů. Proto i v následujících měsících nebudeme polevovat ze své snahy v hledání nových odborníků z řad softwarových vývojářů," říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

"Všem našim zaměstnancům nabízíme jedinečnou příležitost pracovat na produktech, které mají globální význam, jelikož jsou určeny uživatelům po celém světě. Členové našeho týmu se například přímo podíleli na tvorbě Skype pro Windows 8 i pro novou verzi Windows 8.1, kterou právě uvádíme na trh. V Praze jsme pracovali také na propojiení Skype s emailovou službou Outlook.com," doplňuje Tomáš Vocetka.

Vzhledem k enormnímu nárůstu zaměstnanců rozšiříl Skype své pražské kanceláře. Pražská pobočka je výjimečná také svým národnostním složením. "Vybíráme si skutečně ty nejlepší, bez ohledu na národnost či státní příslušnost. I když je mezi našimi zaměstnanci většina českých odborníků, máme u nás velmi výrazné zastoupení ze zahraničí. Zaměstnáváme celkem 22 různých národností," doplňuje Tomáš Vocetka.

Skype své nové zaměstnance láká především na jedinečnou příležitost profesního růstu při práci s těmi nejmodernějšími komunikačními technologiemi. Kromě toho je však motivuje také nadstandardními platovými podmínkami a benefity. Důraz přitom klade rovněž na unikátní firemní kulturu, která si zanechala mnohé ze své původní start-upové formy.

Od svých zaměstnanců naopak Skype očekává vysoké pracovní nasazení, bohaté zkušenosti v oboru, smysl pro inovace, ochotu cestovat a pochopitelně dobrou znalost anglického jazyka.

Další články k tématům - Outlook - Skype - software - vývoj - zaměstnanci - Tomáš Vocetka

Článek Skype Czech Republic s.r.o. ze dne 23. října 2013 - středa

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.

V Praze roste největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Skype se stává součástí OS Windows 8.1