logo S&T CZ s.r.o.

SnT staví síť pro ukrajinského mobilního operátora

Systémový integrátor S&T postavil pro Kievstar GSM největší DWDM optickou síť v zemi, která osminásobně zvýšila její kapacitu. V každém segmentu sítě nyní může být ve stejný okamžik obslouženo více než čtyři miliony mobilních účastníků.

Nadnárodní společnost S&T úspěšně vybudovala optickou síť typu DWDM (Dense Wavelength Division Multiplex) pro předního ukrajinského mobilního operátora, společnost Kievstar GSM. Jde o největší projekt svého druhu na Ukrajině. Kontrakt zahrnoval naplánování a instalaci celonárodní sítě se 120 páteřními uzly, které pokrývají celé území Ukrajiny. Kapacita Kievstaru se tak zvýšila osminásobně: na 320 Gbit/s.

Generální ředitel Kievstaru Yogesh Malik k mnohamilionovému projektu řekl : "Šlo o největší projekt svého druhu na Ukrajině. Na dlouhou dobu máme zajištěnu kapacitu potřebnou pro další dynamický růst přední ukrajinské telekomunikační společnosti." Společnost Kievstar GSM nyní může ve stejný okamžik obsloužit více než čtyři miliony volajících v každém síťovém segmentu, nabídnout pokročilé mobilní služby a pokrýt poptávku po mobilních internetových službách.

Kievstar GSM má na Ukrajině kolem 24 milionů zákazníků. Firma svým signálem pokrývá 29 tisíc měst a má tak 99procentní pokrytí. Důvodem pro výstavbu optické sítě byl enormní nárůst počtu mobilních účastníků. Jen mezi lety 2006 a 2008 se počet zákazníků Kievstaru zvýšil o 30 procent. Rovněž se prodloužila průměrná doba spojení a účastníci stále více požadují zvýšenou kvalitu služeb a mobilní internetové služby.

Mobilní operátor Kievstar je jedním z dlouholetých a zároveň nejdůležitějších zákazníků společnosti S&T. "Kontrakt na vyprojektování a vybudování DWDM sítě jsme získali v srpnu 2006 a před nedávnem byl celý projekt úspěšně ukončen. Uvážíme-li napjatý časový harmonogram a obrovský rozsah projektu, odvedli naši odborníci na Ukrajině skvělou práci, a to vše bez přerušení provozu v Kievstaru," uzavřel generální ředitel S&T Group Christian Rosner.

Vlastníkem společnosti Kievstar GSM jsou firmy Telenor a Storm. V roce 2007 mobilní telekomunikační operátor vykázal tržby ve výši 2,1 miliardy USD.

Další články k tématům - DWDM - GSM - Kievstar - mobilní - Yogesh Malik - Christian Rosner

Článek S&T CZ s.r.o. ze dne 19. prosince 2008 - pátek

Další články od S&T CZ s.r.o.