logo S&T CZ s.r.o.

sntcz.cz zkonsolidovala aplikace v Knauf Insulation

Systém pro správu firemního majetku od společnosti SAP nasadil systémový integrátor S&T v maďarské pobočce Knauf Insulation, která patří mezi největší výrobce izolačních materiálů na světě.

Systémový integrátor S&T navrhl a nasadil ve společnosti Knauf Insulation modul pro správu majetku od společnosti SAP - SAP Asset Management. Firma tak nyní disponuje flexibilním a moderním řešením, které lze za minimálních provozních nákladů snadno udržovat a přizpůsobovat rozvoji firmy. Projekt se týkal maďarské pobočky společnosti Knauf Insulation, která je součástí mezinárodní skupiny Knauf Group, jenž patří mezi přední světové výrobce stavebních materiálů.

Nové řešení umožnilo dosáhnout společnosti Knauf Insulation značných finančních úspor. Firma ušetřila zejména na licenčních poplatcích a nákladech spojených s údržbou a provozem původního externího systému (SCALA), který byl propojen se systémem SAP. Nový podnikový SAP systém navíc umožňuje flexibilní zavádění legislativních změn, snižuje mzdové náklady a zpřesňuje evidenci majetku a účtování odpisů. Zároveň umožňuje vést centralizované záznamy o majetku na úrovni celé skupiny.

Společnost Knauf Insulation si spolupráce s S&T cení : "S&T je spolehlivým a flexibilním obchodním partnerem, který rozumí našim potřebám," potvrdil Alexander Écsi, finanční ředitel Knauf Insulation.

Zájem o aplikační management rapidně roste

Oblast aplikačního managementu (Application Management), do které spadá i projekt realizovaný v Knauf Insulation, zaznamenává značný růst. Vyplývá to z průzkumu* agentury Pierre Audoin Consultants (PAC). Její analytici předpovídají, že investice do správy aplikací by se v příštích třech letech mohly stát jednou z největších priorit. Podle průzkumu výdaje na aplikační management v západní Evropě letos přesáhnou devět miliard eur! Za růstem poptávky stojí zejména tlak na snižování provozních nákladů na IT. Toho se firmy snaží dosáhnout právě zeštíhlováním aplikačních systémů a zdokonalováním softwarových procesů.

Kromě projektu pro Knauf Insulation realizovala společnost S&T projekty managementu aplikací i pro řadu dalších zákazníků, například pro ABB Turbo Systems Switzerland, polského dodavatele autodílů Plastal, společnost Compass Group Schweiz AG nebo pro firmu Horiba Japan, specialistu na měřicí a testovací aplikace, pro nějž S&T zajišťuje služby také v Číně, Německu a ve Velké Británii.

Generální ředitel skupiny S&T AG Christian Rosner k projektu v Knauf Insulation řekl : "Kvalitní nasazení podnikového systému SAP u zákazníků je velmi důležité. Zakázka od Knauf Insulation jasně ilustruje velkou výhodu, kterou můžeme nabídnout - přeshraniční poskytování služeb špičkové kvality zákazníkům, kteří stejně jako my působí v nadnárodním měřítku."

Zájem o služby takzvaného aplikačního managementu, které ve firmách konsolidují a zjednodušují využití softwarových systémů, rapidně roste. Letos podle analytiků výdaje firem v této oblasti dosáhnou devíti miliard eur.

Další články k tématům - aplikace - majetku - SAP - Alexander Ecsi - Christian Rosner

Článek S&T CZ s.r.o. ze dne 26. února 2009 - čtvrtek

Další články od S&T CZ s.r.o.