logo Software602 a.s.

eIDAS služby neomezeně a výhodně formou paušálu

Software602 jako jediný kvalifikovaný poskytovatel služeb vytvářejících důvěru v ČR zavádí měsíční paušály za neomezené využívání eIDAS služeb pro vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí a podpisů na dálku, kvalifikovaných elektronických časových razítek i ověřování a uchovávání elektronicky podepsaných dokumentů.

Software602 je na základě povolení Ministerstva vnitra jediným poskytovatelem služby pro vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů na dálku SecuSign a SecuSeal pro vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí na dálku na českém trhu. Žádná jiná společnost nemůže v ČR poskytovat obě tato řešení současně.

Řešení lze provozovat i soubežně, tedy i s již pořízenými kvalifikovanými hardwarovými prostředky. Za legislativní správnost dat pak nese Software602 plnou odpovědnost a to po jejich kompletní životní cyklus.

quot;Dosud jsme nabízeli elektronické pečetění a časová razítka za extra poplatek, kdy si klient musel nakoupit balíček s určitým počtem pečetí či razítek, nebo platit za každý dokument zvlášť. To ale pro klienty nebylo zrovna přívětivé a už vůbec ne zjednodušením, o což nám jde. Nyní už nabízíme neomezené využívání těchto služeb v rámci našeho komplexního řešení za měsíční paušál podle velikosti instituce. Pro podepisování či pečetění není nutný token ani čipová karta, ty nahrazuje virtuální token,quot; říká Martin Vondrouš, expert společnosti Software602 pro zavádění nových technologií.

V rámci řešení eIDAS služeb Software602 nabízí tři různé měsíční paušály pro firmy či úřady o velikosti do 50, 250 a nad 250 zaměstnanců.

Nabídka zahrnuje komplexní správu podpisových a pečetících certifikátů včetně kvalifikovaných služeb ověřování a uchovávání.

Zákazník přitom nemusí investovat do vlastního hardware, vše je dostupné vzdáleně v HSM modulech zabezpečených v datacentru TIER III.

Článek Software602 a.s. ze dne 13. února 2020 - čtvrtek

Další články od Software602 a.s.