logo Software602 a.s.

Elektronizace interních procesů a formuláře životních situací do dalších měst

Další česká města budou využívat řešení pro elektronizaci vnitřních procesů úřadů a nasadí do svých webových aplikací i inteligentní elektronické formuláře pro životní situace občanů. Dodavatelem je společnost Software602, která tak posiluje svou pozici dominantního dodavatele v sektoru místní samosprávy.

"Kdo zná situaci na trhu, toho poptávka po našich řešeních nemůže překvapit", komentoval to obchodní ředitel pro komerci a samosprávu ve společnosti Software602 Antonín Drahovzal. "Naše nabídka je unikátní mimo jiné tím, že umožňuje pokrýt minimálně dva okruhy problematiky, které by si jinak vyžádaly různá IT řešení, a tudíž také dva implementační projekty a placení dvojí ceny. Úřady oceňují i flexibilitu, která jim umožňuje, aby si formulářová řešení samy postupně přizpůsobovaly měnícím se požadavkům. Tuto flexibilitu potvrzuje i rostoucí počet implementací v komerční sféře, kde má téměř každá firma specifické požadavky."

Společnost Software602 uvedla nedávno na trh také řešení pro dlouhodobou archivaci důležitých dokumentů tak, aby byly respektovány referenční formáty podle novely zákona o elektronickém podpisu, a aby byla zajištěna dlouhodobá ověřitelnost autenticity dokumentu i jeho samostatná existence nezávisle na úložišti nebo archivačním zařízení. Řešení nasazovaná v současné době mohou být o tyto nové funkce dlouhodobé archivace snadno rozšířeny.

Zmíněná řešení budou nasazena například v Broumově, Děčíně, Dobříši, Hranicích, Horšovském Týně, Jeseníku, Kostelci nad Orlicí, Litoměřicích, Milevsku, Moravských Budějovicích, Náchodě, Náměšti nad Oslavou, Novém Městě na Moravě, Otrokovicích, Pohořelicích, Rosicích, Šternberku, Starém městě, Plzni a Turnově.

Uvedená výběrová řízení byla realizována v rámci Integrovaných operačních projektů EU.

Formuláře životních situací

Jedná se o interaktivní formuláře, které si občan stáhne do počítače, postupně vyplňuje a poté odešle datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem nebo bez autorizace (v posledním případě úřad připraví papírovou žádost a pořádá občana o ruční podpis). Software602 má v portfoliu asi 100 formulářů (stavební agenda, dopravní agenda, životní prostředí apod.), které si mohou úřady upravovat.

Elektronizace interních procesů

Software602 dodává řešení založené na oběhu inteligentních formulářů pro pokrytí běžných administrativních procesů (schvalování faktur, nákupní požadavky, služební cesty apod.) i pro specifické agendy jednotlivých úřadů.

Další články k tématům - archivace - bezpapiru - egovernment - elektronizace - EU - Antonín Drahovzal

Článek Software602 a.s. ze dne 28. srpna 2012 - úterý

Další články od Software602 a.s.

Acronis Backup 12.5