logo Software602 a.s.

Jak na dlouhodobou archivaci

Dlouhodobá archivace elektronických originálů dokumentů - to je aktuální publikace Software602, která odpovídá na otázky spojené se zajištěním čitelnosti a autenticity dokumentů po neomezeně dlouhou dobu.

Publikaci "Dlouhodobá archivace elektronických originálů dokumentů" je k dispozici ke stažení zdarma a reaguje na změnu legislativní situace. Poté, co vstoupila v platnost novela zákona o elektronickém podpisu, jsou totiž jednoznačně určeny referenční formáty.

Díky tomu je detailně dáno, jaké požadavky má elektronický dokument splňovat, aby měl jeho majitel jistotu, že dokument budou úřady akceptovat jako autentický (pravý).

"Po novele je archivace mnohem snazší. Kdo archivuje podle normy, má jistotu, že postupuje správně a že úřady budou dokumenty akceptovat. Zároveň se ale objevila řada nových zkratek a odborných výrazů, takže se manažeři mohou cítit zmateni. Už je tu nejen PDF/A, ale také PAdES, CAdES, LTV apod. Snažíme se pomoci těm, kdo chtějí pochopit klíčové principy a rychle se zorientovat ve všem podstatném", uvedl šéfredaktor serveru bezpapiru.cz Petr Hampl.

Zmíněná publikace sestává z řady stručných vysvětlení, zpravidla o několika odstavcích. Na každé stránce najde čtenář také slovníček důležitých pojmů.

Klíčové kapitoly publikace:

Čtenář si tak může velmi rychle zkontrolovat, zda má všechny podstatné informace, případně si je doplnit. Protože jsou vysvětlovány i některé velmi základní záležitosti, je publikace vhodná i pro informatické laiky nebo pro ty IT experty, pro které je otázka důvěryhodných dokumentů a elektronického podpisu spíše na okraji zájmu.

Další články k tématům - archivace - CAdES - legislativa - LTV - PAdES - server - XAdES - zákon - zdarma - Petr Hampl

Článek Software602 a.s. ze dne 16. října 2012 - úterý

Další články od Software602 a.s.