logo Sony Ericsson

Nové fotomobily Sony Ericsson C905 s 8,1 megapixely a S302 pro rychlé momentky

Společnost Sony Ericsson představuje dva nové telefony rozšiřující řadu fotomobilů. Sony Ericsson C905 je vybaven 8,1 megapixelovým fotoaparátem a jedná se o první slider s označením Cyber-shot™. C905 disponuje doposud nejlépe vybaveným fotoaparátem, technologií WiFi se standardem DLNA pro bezdrátové sdílení fotografií a autofokusem s automatickým rozpoznáním obličeje.

Druhým představeným modelem je elegantní S302 s dvoumegapixelovým fotoaparátem určeným zejména pro pořizování rychlých momentek, možností přisvětlení a funkcí Photo fix pro úpravu pořízených snímků.

Sony Ericsson C905 - Cyber-shot™ pro náročné

Sony Ericsson C905 Sony Ericsson C905 je prvním sliderem s označením Cyber-shot™. Komfortní 2,4“ displej z minerálního skla je odolný proti poškrábání. Integrovaný 8,1 megapixelový fotoaparát je vybaven automatickým zaostřováním s funkcí rozpoznávání obličeje a bleskem.

Ten usnadňuje pořizování kvalitních fotografií při zhoršených světelných podmínkách. Fotografování usnadní také stabilizátor obrazu a možnost redukce efektu červených očí.

V případě pořízení snímků v horších světlených podmínkách je možné snímek vylepšit pomocí aplikace Photo fix. Ta automaticky upravuje vyvážení bílé barvy. Jednoduše se tak změní jas, světlo i kontrast snímků. Při fotografování rychle se pohybujících objektů je užitečná funkce BestPic™. Ta zaznamená vedle snímku pořízeného v okamžiku zmáčknutí spouště také čtyři snímky před a čtyři snímky po jejím zmáčknutí. Uživatel si tak vybere z devíti pořízených fotografií tu nejlepší a ostatní se automaticky odstraní. Novinkou je funkce Smart Contrast, která automaticky upraví kontrast pořízených snímků.

Zabudovaná GPS dokáže přiřadit souřadnice k pořízeným snímkům. To je užitečné například při cestování - uživatel má díky tomu stále přehled o místě pořízení fotografie. Díky GPS lze na cestách zároveň využít navigaci. Pořízené snímky je možné okamžitě sdílet prostřednictvím obrázkového blogování nebo je vytisknout v té nejlepší kvalitě i ve formátu A3.

Sony Ericsson C905 je vybaven bezdrátovou technologií WiFi se standardem DLNA. Ten umožňuje jednoduché bezdrátové propojení s ostatními multimediálními zařízeními. Pořízené fotografie je také možné prohlížet na televizoru prostřednictvím nového doplňkového příslušenství, kterým je televizní kabel ITC-60.

Sony Ericsson C905 Cyber-shot™ bude v České republice k dispozici v průběhu října tohoto roku ve stříbrném barevném provedení. TV-Out kabel ITC-60 bude dostupný ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Sony Ericsson S302 - snadné fotografování

Sony Ericsson S302 Elegantní fotomobil S302 je ideální pro uživatele, kteří pořizují momentky za každých okolností a nechtějí se před pořízením záběru zabývat jakýmkoliv nastavením snímání.

Přístroj S302 má jen 11 mm tenké tělo a jeho hmotnost je pouhých 79 gramů. S302 disponuje dvoumegapixelovým fotoaparátem s přisvětlením a funkcí pro úpravu fotografií Photo fix. Ta jednoduše upraví jas a kontrast pořízených snímků.

Součástí modelu S302 je také řada hudebních funkcí. Samozřejmostí je FM rádio a je zde také připravena funkce pro rozpoznávání hudby TrackID™. Pro hravé uživatele je připravena podpora 3D her.

Sony Ericsson S302 bude v České republice k dispozici v říjnu tohoto roku v šedém barevném provedení.

Článek Sony Ericsson ze dne 18. června 2008 - středa

Další články od Sony Ericsson