logo Sony Ericsson

Nové USB modemy Sony Ericsson

Společnost Sony Ericsson představuje své první HSPA USB modemy. Kompaktní přístroje s označením MD400 a MD400g nabízejí možnost připojení ve čtyřech generacích sítí – HSPA, UMTS, EDGE i GPRS. Umožňují tak stahovat data rychlostí až 7,2 Mb/s, rychlost při odesílání dat dosahuje až 2 Mb/s.

USB modemy jsou také vybaveny čtečkou paměťových karet Memory Stick Micro™ a microSD™. Model MD400g je oproti modelu MD400 navíc vybaven integrovaným GPS přijímačem – uživatel tak může nejenom využívat nejrychlejšího připojení k internetu a nejširšího pokrytí po celém světě, ale i sledovat svou aktuální polohu například na mapách Google™.

MD400 Angle WhiteMD400 Front Black USB modemy Sony Ericsson MD400 a MD400g jsou vybaveny integrovanou anténou. Pro zlepšení kvality přijímaného signálu mají i druhou, výklopnou anténu. Ta po odpojení přístroje od počítače slouží jako krytka vysouvacího USB konektoru. Díky USB je možné tyto přístroje připojit prakticky k jakémukoliv počítači.

Automatická instalace a konfigurace zajišťují snadné použití. Při prvním zapojení modemu vestavěný software automaticky identifikuje využívaného operátora a nastaví potřebné parametry.

Díky vysokorychlostnímu přenosu dat nabízí karty připojení k internetu stejné, jako pevné připojení doma nebo v kanceláři. Možnost využití různých druhů sítí zaručuje uživatelům připojení vždy k nejrychlejší síti, která je k dispozici. Vestavěná GPS u modelu MD400g pak umožňuje zjištění aktuální polohy pomocí map Google™ nebo obdobné služby.

HSPA/UMTS/EDGE/GPRS USB modemy Sony Ericsson MD400 a MD400g budou k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Sony Ericsson MD400 a MD400g – charakteristiky

Článek Sony Ericsson ze dne 18. června 2008 - středa

Další články od Sony Ericsson