logo Sony Ericsson

Sony Ericsson představuje koncept mobilů pro neomezenou zábavu

Společnost Sony Ericsson představila směr vývoje svých mobilních telefonů. Ten bude i nadále navazovat na zaměření přístrojů na hudbu, fotografování, videa, hry i internetové a pracovní aplikace a představovat spojení komunikace a zábavy.

Pod novou hlavičkou "Neomezená zábava" se objeví přístroje kombinující nejlepší funkce jednotlivých produktových řad. Tím bude i připravovaný mobilní telefon Idou, který nabídne 12,1 megapixelový fotoaparát, xenonový blesk, intuitivní dotykové funkce a širokoúhlý displej s formátem 16:9.

Nový koncept přístrojů neomezené zábavy bude dosažen pomocí následujících tří bodů, které dají vzniknout mobilním telefonům s takovými kombinacemi aplikací a funkcí, které představují nejlepší vlastnosti produktů různého zaměření :

  1. Sjednocení nejlepších vlastností jednotlivých kategorií do produktů, nabízejících to nejlepší z hudebních vlastností Walkman mobilů, špičkových fotografických funkcí fotomobilů s označením Cyber-shot, tak i z mobilů zaměřených na hry či pracovní funkce.
  2. Rozšíření možností zábavy propojením mobilních telefonů a jejich aplikací a obsahu s dalšími zařízeními včetně televize, počítače a audio systémů prostřednictvím různých kanálů.
  3. Spojení komunikace a zábavy s nabídkou neomezených možností sdílení obsahu přes řadu nových webových aplikací.
Sony Ericsson Idou Představený Walkman mobil W995 je praktickou ukázkou směru, kterým se společnost ve svém konceptu Neomezené zábavy bude ubírat.

 Jedná se o nekompromisní spojení hudby s 8,1megapixelovým fotoaparátem, podporou rychlých datových přenosů HSDPA a EDGE a nové technologie pro stahování a správu multimediálních souborů Media Go™.

Společnost Sony Ericsson v rámci nového konceptu také představila koncept mobilního telefonu s pracovním názvem Idou *. Ten bude prvním modelem pod hlavičkou "Neomezená zábava".

Idou je multimediální přístroj, který nabídne například 12,1megapixelový fotoaparát s xenonovým bleskem, intuitivní dotykové ovládání a širokoúhlý displej s formátem obrazu 16:9. Idou bude využívat operační systém Symbian. K dispozici bude v průběhu druhého pololetí roku 2009.

* Idou je pouze pracovním názvem a nejedná se o finální jméno, pod kterým bude uveden na trh.

Další články k tématům - dotykové - fotoaparát - Idou - koncept - mobilů - zábavy

Článek Sony Ericsson ze dne 17. února 2009 - úterý

Další články od Sony Ericsson