logo Sony Ericsson

Sony Ericsson XPERIA X10

Operační systém Google Android, velký 4" dotykový displej, 8,1megapixelový fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlením a nové uživatelské prostředí ...

Společnost Sony Ericsson dnes představila již třetí model multifunkční řady XPERIA™. Tentokrát se jedná o model X10 využívající operační systém Google™ Android. Telefon nabízí 8,1megapixelový fotoaparát s autofocusem a komfortní 4“ dotykový displej. Uživatelé se mohou těšit na nové prostředí a speciální aplikace pro usnadnění práce s médii i s kontakty a jejich provázání na sociální sítě. Pro snadné ukládání médií a dalších dat je součástí balení telefonu i 8GB paměťová karta. Představen byl také nový bezdrátový stereo heaset s FM rádiem VM600.

Sony Ericsson XPERIA X10

Sony Ericsson Xperia X10 je vybaven operačním systémem Android. Dominantní 4" WVGA dotykový displej podtrhuje čistý design přístroje. Součástí telefonu je také integrovaný 8,1megapixelový fotoaparát s automatickým i dotykovým zaostřením, automatickou detekcí obličeje a stabilizátorem obrazu. Přehled o místě pořízení fotografie zajišťuje zabudovaná aGPS. Z multimediální zábavy jsou uživateli k dispozici dále 3D hry či aplikace pro sledování videoklipů YouTube™.

Přednastavená aplikace Sony Ericsson Timescape™ spravuje veškerou komunikaci s konkrétními osobami přehledně na jednom místě. Lze tak snadno procházet konverzací vedenou přes Facebook, Twitter, fotografie, e-maily a další texty. Druhou novou aplikací je Sony Ericsson Mediascape, která umožňuje přehledně organizovat hudbu, fotografie i videa od oblíbeného umělce. Využívá obsahu uloženého nejen v telefonu, ale i na YouTube™ a PlayNow™. V telefonu je také předinstalována řada oblíbených aplikací Google. Například Google Maps™ se Street View, Media Uploader, Talk™, Voice Search™ či Gmail™.

Nové aplikace Mediascape a Timescape™, které automaticky rozpoznávají spojení mezi kontakty, obsahem a médií, umožňují uživatelům poznat nové cesty komunikace. Například stiskem speciálního tlačítka se zobrazí veškerá komunikace s jedním člověkem - bez ohledu na kanál, kterým probíhala. Funkce inteligentního rozpoznávání obličeje zase dokáže poznat až pět obličejů na fotografii a automaticky je přiřadí k adresáři a komunikaci s danou osobou.

Společnost Sony Ericsson dnes představila také bezdrátový stereo headset se zabudovaným FM rádiem WM600. Ten umožňuje přenášet hudbu do sluchátek s vysokou věrností zvuku. Snadné ovládání a přístup k RDS zajistí krystalicky čistý OLED displej.

Sony Ericsson XPERIA™ X10 bude k dispozici českém trhu na konci března 2010.

Další články k tématům - Android - displej - dotykový - Ericsson - fotoaparát - Google - Sony - X10

Článek Sony Ericsson ze dne 4. listopadu 2009 - středa

Další články od Sony Ericsson