logo Sdružení pro internetový rozvoj

SPIR a NIX.CZ navrhují volbu Jiřího Peterky do Rady ČTÚ

Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) oslovilo předsedu vlády Bohuslava Sobotku otevřeným dopisem, ve kterém vyjadřuje podporu Jiřímu Peterkovi na uvolněné místo do Rady ČTÚ.

Otevřený dopis byl rozeslán i všem členům vlády. Volbu Jiřího Peterky do Rady ČTÚ podpořilo také sdružení NIX.CZ.

Úřad vlády České republiky
Mgr. Bohuslav Sobotka Předseda vlády ČR
Nábřeží Edvarda Beneše 128/4
118 00 Praha

V Praze dne 18. května 2015

Vážený pane předsedo vlády,

dovolujeme si Vás oslovit jménem Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) ohledně obsazení volného místa v Radě Českého telekomunikačního úřadu.

Vzhledem k naší snaze zlepšovat podmínky digitální ekonomiky v České republice činnost ČTÚ pozorně sledujeme a považujeme jej za jednu z klíčových institucí pro úspěšné naplňování tohoto cíle. Zásadním faktorem pro co nejúčinnější fungování ČTÚ je z našeho pohledu zastoupení maximálně erudovaných, zkušených expertů z digitální sféry, kteří se těší všeobecnému respektu odborné veřejnosti.

Z tohoto důvodu tímto vyjadřujeme podporu nominaci publicisty a pedagoga Jiřího Peterky na uvolněné místo v Radě ČTÚ. Jen málo osobností se dlouhodobě tolik zasloužilo o rozvoj a popularizaci internetu v České republice, za což byl mimo jiné již roku 2002 oceněn titulem "Osobnost roku české informatiky a telekomunikací". Vnímáme jej coby člověka s nezpochybnitelným odborným i morálním kreditem, jehož účast v Radě ČTÚ bude přivítána napříč ICT odvětvím.

Větší zastoupení osobností, jako je Jiří Peterka, by nepochybně pomohlo zvýšit erudici a kvalifikaci české státní veřejné správy, proto k jeho kandidatuře hledíme s nadějí a optimismem. Dovolujeme si Vás zdvořile požádat, abyste zvážil naše doporučení a podpořil zvolení Jiřího Peterky do Rady ČTÚ.

S přátelským pozdravem,

Kateřina Hrubešová
výkonná ředitelka SPIR
členka Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst

Článek Sdružení pro internetový rozvoj ze dne 22. května 2015 - pátek

Další články od Sdružení pro internetový rozvoj