logo Sdružení pro internetovou reklamu

Video, sport a cestování: TOP témata hledání na internetu

SPIR zveřejňuje výsledky průzkumu projektu NetMonitor od agentury Mediaresearch, který je zaměřen na chování, zvyky a postoje uživatelů ve vztahu k používání médií, k e-komerci, internetové reklamě a placenému obsahu na internetu.

Více jak polovina respondentů (58%) sleduje zábavná videa na denní bázi. Největší podíl internetových uživatelů je ochotný zaplatit online za produkty a služby z kategorií elektro, spotřební elektronika (60%), cestování (45%) a vybavení kanceláří a domácností (43%). Vyplývá to z druhé vlny doplňkového marketingového výzkumu projektu NetMonitor, který pro Sdružení pro internetovou reklamu zrealizovala výzkumná agentura Mediaresearch.

Internet pro české internetové uživatele představuje nejpoužívanější médium, které na denní bázi používá na 85% z nich, následuje televize (62%) a rádio (52%). Tištěné noviny a časopisy čte pravidelně každý den jen každý pátý uživatel internetu. Z médií na internetu je nejčastěji denně navštěvované online zpravodajství a magazíny (51%), následuje online poslech rádia (12%) a online sledování TV (9%).

Internet představuje pro internetové uživatele nejvhodnější zdroj zpravodajství a zdroj informací všeobecně. V oblasti zábavy dominuje internet spolu s televizí. Internet jako velmi vhodný zdroj zábavy uvádí 60% respondentů, následuje televize (54%), rádio (35%) a noviny a časopisy (20%).

Z hlediska produktů a služeb je pak internet považován jednoznačně za nejvhodnějšího (96%) zprostředkovatele. Více než dvě třetiny respondentů z tohoto hlediska považují za velmi dobrý zdroj i noviny a časopisy. Naopak podíl televize se pohybuje na hranici 56%.

Stejně jako v případě minulé vlny výzkumu čeští internetoví uživatelé nejčastěji vyhledávají informace o videoklipech, sportu a cestování. Více než polovina respondentů sleduje videoklipy na denní bázi.

Zhruba tři ze čtyř internetových uživatelů využili internet také k nákupu zboží a služeb či poslechu internetových rádií. Nejvyhledávanější témata českých internetových uživatelů na denní bázi jsou: kariéra, studium, online hry, erotika a auto-moto.

Největší podíl ze všech respondentů by internet jako zdroj informací využil při nákupu zboží a služeb spojených se vzděláním, volným časem a hobby a cestováním. Internet se nejčastěji využívá k realizaci nákupů spotřební elektroniky, zájezdů a domácího či kancelářského vybavení.

Další články k tématům - cestování - Mediaresearch - NetMonitor - rádio - televize - video - výzkum

Článek Sdružení pro internetovou reklamu ze dne 24. ledna 2011 - pondělí

Další články od Sdružení pro internetovou reklamu