logo Sun Microsystems

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Sun představuje vyspělou blade architekturu s novými vlastnostmi z hlediska síťových rozhraní, spravovatelnosti a chlazení. Nové servery a blade servery podporují flash disky a používají procesory Intel Xeon řady 5500.

Společnost Sun Microsystems uvedla nové produkty a technologie v rámci své strategie Open Network Systems, které přinášejí výrazný nárůst výkonu aplikací spolu s masivní účinností a škálovatelností pro maximální ekonomickou výhodnost provozu datových center a počítačových sítí typu cloud. Nové produkty představují tržní špičku z hlediska konvergence otevřených počítačových systémů, sítí, softwaru a úložných systémů.

Široké portfolio nových produktů, které Sun představil na konferenci pro své severoamerické partnery v Las Vegas, zahrnuje novou vyspělou architekturu blade systémů, nové síťové technologie a sedm nových systémů založených na procesoru Intel Xeon řady 5500 - viz. zvláštní nabídky a prodejní akce k novým serverům typu blade a x64 včetně program Sun Try and Buy.

"Dnešní zákazníci požadují od informačních technologií tři věci - rychlost, jednoduchost a úsporu. Pojetím Sun Open Network Systems kombinujeme naše inovace na poli sítí, systémovou odbornost, náš stěžejní intelektuální majetek a inovativní návrhy a transformujeme komoditní komponenty na nové platformy s průlomovým výkonem, účinností a škálovatelností," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Naše nové systémy x64 s integrovanými síťovými technologiemi, vyspělou tepelnou správou, otevřeným softwarem a otevřenými úložišti přinesou datovým centrům od základu vyšší výkon a maximální užitek z investic do IT."

Sun se ve svém přístupu stále drží principu "Síť je počítačem" a integrací různých technologií přináší rychlost, jednoduchost a úsporu: flash disky (SSD) a platformy Open Storage přinášejí rychlost, integrované síťové technologie jednoduchost, vyspělá tepelná správa a operační systém Solaris přinášejí úsporu.

Rychlost - nové systémy x64 přinášejí průlomový výkon pro virtualizaci, podnikové aplikace, webové aplikace a HPC infrastruktury

Nové servery Sunu přinášejí do datového centra maximální výkon, účinnost a škálovatelnost, podporují různé operační systémy jako Solaris, Linux a Windows i virtualizační řešení Sun xVM Ops Center, VMware, Microsoft Hyper-V a Solaris Containers, která umožňují bez přidaných nákladů a s nízkou režií používat integrovanou virtualizaci. Mezi nové servery x64 a blade systémy Sun s procesorem Intel Xeon řady 5500 patří :

Virtualizace

Podnik a web

Vysoce výkonné počítačové systémy

Sun jako jediný výrobce nabízí jednotky SSD ve všech svých platformách a je také první a jedinou společností, která dodává systémy se zabudovanými flash moduly. Tyto úložné technologie další generace odstraňují těžko průchodná místa a dále zlepšují výkon aplikací. Díky integraci technologie SSD na úrovni softwaru, systémů a úložišť mohou zákazníci dosáhnout až 70x rychlejší odezvy, osmkrát vyšší propustnosti a o 38 % nižší spotřeby energie proti serverům s tradičními rotujícími pevnými disky. Spolu s vylepšeními diskových polí Sun Storage J4000 v oblasti konektivity a výkonu a aktualizovanými procesory v úložném serveru Sun Fire x4540 poskytuje portfolio Sun Open Storage ještě větší výkon s masivní hustotou datových úložišť a nízkými náklady na GB.

Jednoduchost - integrované řešení sítě a správy

Sun jako první výrobce ve svých nových serverech Sun Fire x64 a Sun Blades nabízí integrovaná a vysoce výkonná síťová rozhraní s nízkou latencí, která šetří náklady, a odstraňují komplikace. Pomocí technologie Sun NEM pro modulární systémy Sun Blade a servery mohou zákazníci výrazně omezit náklady a komplikace a zjednodušit rozsáhlé implementace blade serverů ve stávajícím síťovém prostředí.

Mezi integrovaná síťová řešení Sunu patří :

Nové blade a rackové servery mohou zákazníci snadno a jednoduše spravovat pomocí řešení jednotné správy systémů Sun Integrated Lights Out Manager (ILOM). Sun ILOM se rovněž snadno a jednoduše integruje s předními platformami pro správu systémů včetně Sun xVM Ops Center nebo řídících a monitorovacích nástrojů jiných výrobců.

Úspora - optimalizace systému Solaris využívá podnikové funkce procesorů Intel Xeon řady 5500, vyspělá tepelná správa zvyšuje energetickou účinnost

Platforma Solaris, tedy systémy Solaris 10 i OpenSolaris, byla rozšířena o podporu vylepšených vlastností nových procesorů Intel Xeon 5500 z hlediska výkonu, energetické účinnosti a spolehlivosti. Servery s procesory Intel Xeon řady 5500 a systémem Solaris dokážou automaticky využívat nové technologie Intel Quick Path Interconnect, Intel Turbo Boost a Intel Hyper-Threading, jež přispívají k vyššímu výkonu a škálovatelnosti.

Nová chladicí dvířka Sun Cooling Door pro modulární systém Sun Blade 6048 s kapacitou až 35 kW na skříň poskytují až šestkrát efektivnější chlazení skříně než standardní systémy chlazení datového centra a zvyšují efektivní výpočetní hustotu až o 70 procent proti tradičním možnostem chlazení ve skříni. Dvířka Sun Cooling Door mohou využívat stávající infrastruktury vodního chlazení i ekologický chladicí plyn.

Otevřené síťové systémy Sun vytvořily více než tucet světových rekordů v uznávaných testech

Nové x64 servery a blade moduly Sunu poskytují až trojnásobek výkonu dvousoketových systémů s předchozí generací procesorů Intel Xeon, takže nabízejí dramatický nárůst výkonu zpracování rozmanitého spektra pracovních úloh.

Podnikové a webové aplikace :

Java :

Zákazníci jsou z nových systémů Open Network nadšeni

"My v Sandia National Labs jsme nadšeni, že patříme mezi první zákazníky nových produktů Sun Blade X6275 a Sun Blade 6048 QDR InfiniBand Network Express Module. Kromě nich budeme rovněž implementovat paralelní souborový systém Lustre, který dokonale vyhovuje našim přísným požadavkům na propustnost. Očekáváme, že vysoce výkonné počítačové systémy, které vyvíjíme ve spolupráci se Sunem a které používají nové procesory Intel Xeon 5500, integrované komunikační rozhraní InfiniBand, nové IB přepínače Sun i inovativní chladicí dvířka Sunu, nám přinesou obrovský nárůst efektivity využití místa, energie a financí," řekl Dr. Robert W. Leland, ředitel centra počítačových a síťových služeb, Sandia National Laboratories.

Systémy Sun x64 s procesory Intel Xeon přinášejí hodnotu zákazníkům v širokém spektru řadou odvětví od telekomunikací až po média a zábavní služby. Mezi zákazníky, kteří je používají, patří například Australský meteorologický úřad, Australská národní univerzita (ANU), jihoafrické Centrum pro vysoce výkonné počítačové systémy, Projekt Galileo, Last.fm, Národní laboratoře Sandia a Univerzita Curychu.

Služby Sunu pomáhají zákazníkům odstartovat

Sun nabízí rozsáhlé portfolio služeb, které pomáhají maximalizovat výkon serverové řady x64. Zaměřují se na nejrůznější aspekty od poradenství týkajícího se virtualizace a úspory energie, až po služby vysoce výkonných výpočetních aplikací. Pomocí virtualizačních a konsolidačních služeb Sunu mohou zákazníci snížit náklady na napájení a chlazení až o 60 procent a zvýšit úsporu místa až o 57 procent. V rámci služeb podpory k modulárním systémům Sun Blade mohou klienti rovněž využít jedinečné cenové modely, kdy jedna cena pokrývá náklady na všechny komponenty v šasi.

Dostupnost a cena

Doporučené ceny produktů Sun Fire x64 pro USA začínají od 1 488 dolarů. Všechny ceny jsou uvedeny v amerických dolarech. V průběhu roku 2009 plánuje Sun nabídnout ještě systémy Sun Netra s procesory Intel Xeon řady 5500.

Další články k tématům - Benchmark - blade - Fire - InfiniBand - intel - Java - modul - NEM - Network - Open - procesory - QDR - server - solaris - Storage - sun - systémy - výkon - x6270 - x64 - Xeon - John Fowler - Robert Leland

Článek Sun Microsystems ze dne 28. května 2009 - čtvrtek

Další články od Sun Microsystems