logo SUSE LINUX, s.r.o.

Přes tři sta vyznavačů Linuxu na openSUSE Conference 2018

Příznivci Linuxu a open source řešení z celého světa obsadili o uplynulém víkendu přednáškové sály Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení technického (FIT ČVUT), kde se konal jubilejní 10. ročník globální openSUSE Conference 2018.

U příležitosti konference byla vydána i nová verze linuxové distribuce openSUSE Leap 15, která obsahuje nový instalační program, vylepšení pro využití v cloudu a podporu prostředí KDE a GNOME.

openSUSE Conference se vrátila do Prahy po šesti letech a přivítala kompletní openSUSE Board v čele s jeho předsedou Richardem Brownem. Účastníci akce si vyslechli například přednášku o úpravách GCC a používání link-time optimalizací a zhlédli prezentaci kontejnerové platformy openSUSE Kubic.

Sobotní dopoledne bylo věnované projektu GNU Health, který se zaměřuje na svobodné technologie pro zdravotnictví, později se na konferenci představil PackageHub, portál sdružujícím komunitní a enterprise balíčky pro uživatele SUSE Linux Enterprise.

Novinkám v Open Build Service, systému používaného pro sestavování balíčků pro nejrůznější distribuce, se věnovala nedělní část openSUSE Conference 2018. Poslední den akce se zaměřil také na novinky v oblasti ARM vývojových desek.

Souběžně s openSUSE Conference 2018 proběhl také Cryptofest 2018, jednodenní seminář pro příznivce šifrování, počítačové bezpečnosti a ochrany soukromí.

Návštěvníci si tak mohli nedlouho po uvedení evropského nařízení o ochraně osobních dat (GDPR) do praxe poslechnout přednášky o TLS 1.3 a sumář nejzajímavějších bezpečnostních incidentů za loňský rok, který se zaměřil zejména na Meltdown, Spectre a další bezpečnostní problémy.

O projektu openSUSE

openSUSE je celosvětový komunitní projekt, který podporuje užívání Linuxu a poskytuje zdarma a svobodnou linuxovou distribuci. Komunita openSUSE vyvíjí a spravuje softwarové balíčky a distribuční infrastrukturu, která poskytuje základy pro jednu z nejsnáze použitelných a přitom flexibilních distribucí.

Naše komunita pracuje v otevřeném, transparentním a přátelském duchu jako součást globální komunity Free a Open Source Software.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 6. června 2018 - středa

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

tesena fest 2018