share itpoint.cz

Výhody open source řešení pro firmy

Na 170 příznivců Linuxu se sešlo v Praze 28. 2. 2017 na odborné konferenci SUSE Expert Days 2017. Hlavními tématy byly OpenStack Cloud ve spojení s kontejnery, softwarově definovaná úložiště či jak lépe spravovat serverovou infrastrukturu.

Dva doporučené tématické odkazy:

"Letos slavíme 25 let od založení společnosti a stále rosteme. Spustili jsme nový partnerský a školící program, realizovali několik klíčových akvizic a zahájili spolupráci s lokálními univerzitami. Společnost SUSE na konferenci představí nové produkty SLES 12 SP2, OpenStack 7 či Enterprise Storage 4. Naše produkty jsou uživatelsky přívětivé nejen pro správce IT, ale i pro vývojáře," prohlásil na úvod akce Miroslav Kořen, regionální manažer SUSE pro Českou a Slovenskou republiku.

První odborné prezentace se na SUSE Expert Days 2017 zhostil Thomas Di Giacomo, technický ředitel SUSE. Představil výhody open source řešení pro firmy a hlavní problémy, s nimiž se musí potýkat firemní IT manažeři. Produktový manažer SUSE Michal Švec následně představil konkrétní řešení OpenStack a kontejnery.

Norbert Hanuska z partnerské společnosti SAP vysvětlil, proč podniky přecházejí na SAP HANA a jak jim s tím pomáhá společnost SUSE. Mezi firmami se podle Hanusky zbytečně šíří mýtus, že k SAP HANA je nutné zakoupit i speciální hardware. Existuje však několik možností nasazení SAP HANA, takže pořízení tohoto systému lze finančně optimalizovat na možnosti firmy.

Technický manažer SUSE Martin Zikmund pohovořil o vývoji prvního operačního systému pro SAP HANA - SLES4SAP, který vznikl ve spolupráci společností SUSE a SAP. Ta probíhá již sedmnáctým rokem a přerostla ve strategické partnerství, díky němuž 100% infrastruktur SAP SE funguje na SLES a v případě SAP HANA jde o 95%. O cloudové infrastruktuře pro SAP HANA poté promluvil Radim Cimoradský ze společnosti Microsoft.

Softwarově-definovaným úložištím se ve své prezentaci věnoval Jan Petrák, technický ředitel společnosti Abacus Electric a Martin Vaňous ze společnosti Síť navázal ukázkou využití softwarově-definované sítě s využitím SUSE Linuxu v automobilovém průmyslu.

SUSE Expert Days uzavřela přednáška Lukáše Valenty ze společnosti Tieto na téma efektivní správy linuxových serverů s pomocí nástroje SUSE Manager.

Zájemci poté mohli využít čas k prohlídce Muzea MHD. Na úplný závěr konference organizátoři vylosovali z odevzdaných anketních lístků jednoho šťastlivce, který získal volnou vstupenku na letošní ročník světové konference o open source SUSECON 2017, který se uskuteční 25. až 29. 9. 2017 v pražském hotelu Hilton.

Partnery konference byly společnosti Microsoft, SAP, Tieto, Abacus, SÍŤ a OKsystem, mediálním partnerem akce byl server Linuxexpres.cz.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 6. března 2017 - pondělí, čteno 351x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články SUSE LINUX, s.r.o.

SUSE rozšiřuje portfolio řešení OpenStac...

Výhody open source řešení pro firmy

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...