logo SUSE LINUX, s.r.o.

Výhody open source řešení pro firmy

Na 170 příznivců Linuxu se sešlo v Praze 28. 2. 2017 na odborné konferenci SUSE Expert Days 2017. Hlavními tématy byly OpenStack Cloud ve spojení s kontejnery, softwarově definovaná úložiště či jak lépe spravovat serverovou infrastrukturu.

"Letos slavíme 25 let od založení společnosti a stále rosteme. Spustili jsme nový partnerský a školící program, realizovali několik klíčových akvizic a zahájili spolupráci s lokálními univerzitami. Společnost SUSE na konferenci představí nové produkty SLES 12 SP2, OpenStack 7 či Enterprise Storage 4. Naše produkty jsou uživatelsky přívětivé nejen pro správce IT, ale i pro vývojáře," prohlásil na úvod akce Miroslav Kořen, regionální manažer SUSE pro Českou a Slovenskou republiku.

První odborné prezentace se na SUSE Expert Days 2017 zhostil Thomas Di Giacomo, technický ředitel SUSE. Představil výhody open source řešení pro firmy a hlavní problémy, s nimiž se musí potýkat firemní IT manažeři. Produktový manažer SUSE Michal Švec následně představil konkrétní řešení OpenStack a kontejnery.

Norbert Hanuska z partnerské společnosti SAP vysvětlil, proč podniky přecházejí na SAP HANA a jak jim s tím pomáhá společnost SUSE. Mezi firmami se podle Hanusky zbytečně šíří mýtus, že k SAP HANA je nutné zakoupit i speciální hardware. Existuje však několik možností nasazení SAP HANA, takže pořízení tohoto systému lze finančně optimalizovat na možnosti firmy.

Technický manažer SUSE Martin Zikmund pohovořil o vývoji prvního operačního systému pro SAP HANA - SLES4SAP, který vznikl ve spolupráci společností SUSE a SAP. Ta probíhá již sedmnáctým rokem a přerostla ve strategické partnerství, díky němuž 100% infrastruktur SAP SE funguje na SLES a v případě SAP HANA jde o 95%. O cloudové infrastruktuře pro SAP HANA poté promluvil Radim Cimoradský ze společnosti Microsoft.

Softwarově-definovaným úložištím se ve své prezentaci věnoval Jan Petrák, technický ředitel společnosti Abacus Electric a Martin Vaňous ze společnosti Síť navázal ukázkou využití softwarově-definované sítě s využitím SUSE Linuxu v automobilovém průmyslu.

SUSE Expert Days uzavřela přednáška Lukáše Valenty ze společnosti Tieto na téma efektivní správy linuxových serverů s pomocí nástroje SUSE Manager.

Zájemci poté mohli využít čas k prohlídce Muzea MHD. Na úplný závěr konference organizátoři vylosovali z odevzdaných anketních lístků jednoho šťastlivce, který získal volnou vstupenku na letošní ročník světové konference o open source SUSECON 2017, který se uskuteční 25. až 29. 9. 2017 v pražském hotelu Hilton.

Partnery konference byly společnosti Microsoft, SAP, Tieto, Abacus, SÍŤ a OKsystem, mediálním partnerem akce byl server Linuxexpres.cz.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 6. března 2017 - pondělí

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

Nové kurzy Počítačové školy Gopas