logo SUSE LINUX, s.r.o.

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun RAS 2.0

Společnosti Huawei a SUSE uzavřely dohodu o spolupráci, která spočívá v přednostním využívání operačního systému SUSE Linux Enterprise Server pro řešení KunLun RAS 2.0 společnosti Huawei.

Operační systém bude založen na verzi SUSE Linux Enterprise Server 12 Service Pack 2 a podporuje jedinečný soubor funkcí zvaných Reliability, Availability, Serviceability (RAS 2.0), čili spolehlivost, dostupnost a snadnou obslužnost, kterými se vyznačuje produkt společnosti Huawei KunLun Mission Critical Server.

Funkce a možnosti RAS 2.0 zákazníkům umožňují přidávat nebo vyjímat procesory a paměťové moduly bez nutnosti systém vypínat. Díky kombinaci těchto funkcí bude KunLun „vždy online“. Systém SUSE Linux Enterprise Server poskytuje širokou podporu pro pracovní zátěže, které nesmějí selhat, jako jsou databáze a middleware.

Platforma Huawei KunLun je ideální pro podporu tzv. "mission-critical services" na podnikové úrovni a poskytuje nonstop obslužnost obchodních činností, přičemž současně minimalizuje výpadky služeb, které by vedly k pádu systému.

KunLun plně využívá potenciál inovativních technologií v konceptu RAS 2.0, takže podporuje výměnu procesorů a pamětí za provozu (hot swap) a podle některých indikátorů spolehlivosti překonává servery využívající UNIX. Společnost SUSE si jako průkopník v oblasti open source softwaru vybudovala skvělé postavení a know-how v oblasti technologií jader (kernel) a v praxi boduje implementací technologií na podnikové úrovni v rámci komunity, která se podílí na vývoji open source Linuxu.

SUSE v daném oboru vede i díky vynikající podpoře RAS pro procesorovou platformu x86. Systém SUSE Linux Enterprise Server běží na podkladovém firmware KunLun a dokonale spojuje modul driveru ACPI linuxového jádra, modul výměny procesorů a pamětí za provozu a subsystém řízení jádra a pamětí.

Díky tomu tento OS zákazníkům umožňuje fyzicky přidávat nebo odebírat základní komponenty, jakými jsou právě procesory a paměťové moduly, aniž by došlo k narušení plynulosti poskytovaných služeb.

Společnost Huawei spolupracovala na vytvoření platformy KunLun s nejlepšími partnery v oboru. Platforma implementuje vertikální konsolidaci a společnou optimalizaci od úrovně chipů na nejnižší úrovni až po úrovně nejvyšší - tedy operační systém a vrstvu aplikací.

KunLun dokonale splňuje nároky na vysokou spolehlivost, výkon a požadavky na škálovatelnost prostředí, která nesmějí selhat, a současně používá ekosystém procesorů s architekturou x86.

To je skutečně obrovský pokrok, protože KunLun tak osvobozuje firmy od historicky zavedených omezení spojených s nákladnými a uzavřenými architekturami, plně otevírá korporacím možnosti provádět inovace a pomáhá jim, aby byly více konkurenceschopné a mohly uspět v oblasti "mission-critical computing" jak v současnosti, tak i v budoucnu.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 27. března 2017 - pondělí

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

Příručka Pověřence pro ochranu osobních údajů