logo SUSE LINUX, s.r.o.

Žhavé novinky a terendy v oblasti open source řešení

Na konferenci SUSECON 2017, která proběhla minulý týden v Praze, se uskutečnilo více než 150 odborných prezentací - od praktických, edukativních, přes případové studie až po nástin budoucích trendů v technologiích.

Společným tématem konference byly open source technologie a inovace, které v současnosti mění způsob, jak funguje firemní IT. Společnost SUSE představila na konferenci následující novinky.

SUSE spolupracuje se společností SAP na podpoře SAP Cloud Platform pro firemní zákazníky

Společnost SUSE oznámila, že spolupracuje na podpoře SAP Cloud Platform v data centrech společnosti SAP. Klíčovými prvky této platformy jsou produkty SUSE OpenStack Cloud a SUSE Enterprise Storage, které poskytují služby robustní infrastruktury pro provoz aplikací, které umožní firmám sbírat, kontrolovat, analyzovat a zhodnotit informace všeho druhu a integrovat je do firemních systémů.

SUSE představuje nové možnosti, jak zákazníkům platformy SAP pomoci k provozu s téměř nulovými výpadky

Společnost SUSE ještě více posílila nabídku svých řešení pro uživatele softwaru SAP ve formě nové podpory pro zajištění vysoké dostupnosti a obnovy v případě katastrofických událostí.

Spolupráce Huawei a SUSE na vytvoření řešení Mission Critical Server nastavuje nový standard pro spolehlivost

Společnosti Huawei a SUSE na konferenci SUSECON oznámily rozšíření vzájemného partnerství v rámci spolupráce na tvorbě spolehlivějšího řešení serverů, které nesmějí selhat, tzv. Mission Critical Server, a chtějí tak nastavit nový standard v oblasti spolehlivosti.

Cílem je udávat tón, kdy řešení Mission Critical Server bude podporovat možnost výměny paměťových modulů za provozu, což zákazníkům pomůže zkrátit dobu neplánované údržby, a současně budou moci jejich systémy pro řízení výroby zůstat funkční a bez výpadků.

Toto řešení bude fungovat s 16 nebo 32bitovými paticemi (jedna patice znamená jeden procesor) KunLun Mission Critical Server a platformou SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.

SUSE rozšiřuje portfolio řešení pro rapidní vývoj a nasazování aplikací

SUSE představuje platformu SUSE CaaS Platform 2 jako řešení pro řízení kontejnerů jako služby založené na technologii Kubernetes a poskytuje náhled na podobu platformy SUSE Cloud Application Platform, která využívá technologie Cloud Foundry a Kubernetes.

SUSE představilo novou verzi svého řešení pro softwarově definovaná úložiště - SUSE Enterprise Storage 5

Nová verze disponuje vyšším výkonem a vylepšeným uživatelským rozhraním.

SUSE Enterprise Storage 5

Nejnovější verze inteligentního řešení společnosti SUSE pro softwarově definované řízení ukládání dat s názvem SUSE Enterprise Storage 5 umožní IT firmám urychlit inovace a snížit náklady díky efektivní transformaci jejich infrastruktury ukládání dat na podnikové úrovni.

Řešení je založeno na open source projektu Ceph ve verzi Luminous a je ideálně vhodné pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky, jejich archivaci, zálohování a ukládání velkých objemů dat.

Mezi aplikace využívající velké objemy dat patří video dohledové systémy, průmyslové televizní okruhy (CCTV), internetové prezentace a školení, streamování multimédií, rentgenová zkoumání, zpracování seizmických procesů, mapování genomů a projektování s počítačovou podporou.

Aplikacemi pro zálohování a archivaci dat jsou například Veritas NetBackup, Commvault a Micro Focus Data Protector a jako řešení pro ukládání dat v souladu s legislativními požadavky lze uvést aplikaci iTernity.

Mezi partnery konference SUSECON 2017 byly v kategorii hlavních partnerů společnosti Fujitsu, Hewlett Packard Enterprise, Microsoft a SAP a jako platinoví partneři se účastnily firmy Cisco, Huawei, IBM, Intel a Lenovo.

Zlatými partnery byli Amazon Web Services, Arm, Cray, CyberArk, Dell, Infosys, SaltStack, Supermicro Wipro.

Mediálními partnery konference SUSECON 2017 byly za Českou republiku server Linuxexpres.cz a za Slovensko časopis a server PCrevue.sk.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 4. října 2017 - středa

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

Vše ohledně GDPR - metodika - certifikace - školení - pověřenec