logo SUSE LINUX, s.r.o.

Akademické vzdělávání pro open source vývojáře

Společnost SUSE otevírá dveře do světa softwaru s otevřeným zdrojovým kódem pro studenty po celém světě prostřednictvím nového akademického programu s názvem SUSE Academic Program.

SUSE poskytuje ke sdílení open source software zdarma nebo za nízké poplatky, a dále též vzdělávací osnovy, nástroje a podporu s cílem pomáhat školám, univerzitám, vzdělávacím zařízením a dalším akademickým organizacím používat, vyučovat a vyvíjet open source software pro své studenty.

Vzdělávací osnovy mimo jiné zahrnují kurzy umožňující stát se linuxovým administrátorem s certifikací společnosti SUSE: SUSE Linux Certified Administrator (SCA).

"Jako otevřená společnost v oblasti open source softwaru a technologií SUSE připravuje učitele a studenty pro budoucnost pomocí volného přístupu k našim rozsáhlým znalostem technologií a softwaru. Akademický program společnosti SUSE je jednoduchý způsob, jak vzdělávat akademické instituce, aby mohly poznat hodnotu technologií SUSE, získávat školicí materiály a přizpůsobené nabídky bez jakéhokoli účastnického poplatku nebo požadavku na minimální objednávku. Jsme odhodláni pomáhat školám pomocí nástrojů a technologií, které potřebují, a připravit tak studenty na budoucnost," říká Sander Huyts, viceprezident pro obchod společnosti SUSE.

Hlavní přínosy a výhody akademického programu SUSE:

Vzdělávací program poskytuje zúčastněným institucím přístup zdarma k učebním osnovám SUSE Training curriculum jak pro školitele, tak pro studenty, kteří budou oprávněni využívat tyto učební osnovy v celém areálu kampusu pro vzdělávací a nekomerční účely. Kromě přístupu k vzdělávacím materiálům nabízí SUSE volný přístup k prostředkům a nástrojům open source pro vývoj softwaru.

SUSE nabízí rovněž výhodný nákupní program, který účastníkům umožňuje zakoupit produkty SUSE s vhodnou úrovni podpory, za podmínek a s cenami, které mohou získat pouze vzdělávací instituce.

"Existuje mnoho cest, kterými se mohou budoucí vývojáři vydat, když chtějí rozvíjet své dovednosti, jak zvládnout umění a problematiku softwaru. Akademické instituce poskytují důležité cesty pro vzdělávání administrátorů a vývojářů. Programy zaměřené na urychlení jejich vzdělávání, jako je program společnosti SUSE, jsou pro univerzitní studenty velmi významné, protože se díky nim mohou dovědět více o open source řešeních a mít s nimi přímou zkušenost - včetně open source technologií na podnikové úrovni. Investice podobného druhu v budoucích letech značně posílí inovace a možnosti výběru na trhu," říká Al Gillen, viceprezident skupiny pro vývoj softwaru a open source ve společnosti IDC.

Článek SUSE LINUX, s.r.o. ze dne 15. května 2017 - pondělí

Další články od SUSE LINUX, s.r.o.

Autorizované kurzy Red Hat Enterprise Linux