logo Symantec

25 specializací pro obchodní partnery Symantec ČR a SR

Největší zájem ze strany partnerů byl o tradiční oblast bezpečnosti, ve které má Symantec vysoký podíl na českém a slovenském trhu. Specializace Enterprise Security je určena pro partnery, kteří pomáhají chránit podniky před sofistikovanými interními i externími hrozbami.

Koncem roku 2010 uvedla společnost Symantec Corp. nová vylepšení svého partnerského programu s přechodnou lhůtou zachování stávajících úrovní partnerství do ledna 2012. Partneři, kteří v průběhu tohoto období splnili náročné podmínky a požadavky certifikačního procesu, včetně prokázání nejenom technických, ale i obchodních a projektových znalostí a dovedností, získali konkurenční výhodu, lepší pozici a viditelnost na trhu i možnost zlepšení svých obchodních výsledků.

Vylepšený partnerský program je založen na technologických specializacích, které definují odborné znalosti a zkušenosti partnerů v jednotlivých produktových oblastech a řešeních společnosti Symantec.

Specializace odpovídají technologickým a obchodním oblastem

Nejrozšířenější u partnerů, kteří pomáhají s ochranou před sofistikovanými interními i externími hrozbami, je specializace Enterprise Security. V dalších produktových oblastech je počet specializovaných partnerů nižší vzhledem k zaměření na špičková řešení pro zálohování, bezpečnost a dostupnost.

Partneři, kteří získali některou z těchto specializací, poskytují svým zákazníkům záruku vysoké kvality technických znalostí i služeb. Jedním z partnerů, který je tradičním partnerem v oblasti bezpečnosti, je i společnost Anect a.s., která se zapojila do nového partnerského programu jako jedna z prvních.

"Jako dlouhodobý partner společnosti Symantec v oblasti bezpečnosti jsme využili možnosti být jednou z prvních IT společností, která nabízí inovativní řešení v oblasti informační bezpečnosti, což koresponduje se strategií naší společnosti", dodává Vladimír Vavřich, obchodní ředitel společnosti ANECT a.s. "Krom tradičních řešení v oblasti informační bezpečnosti, jako jsou například ochrana koncových stanic, filtrace e-mailového či webového provozu nebo klasifikace dokumentů na klientských stanicích, jsme se rozhodli ucházet se o specializaci Data Loss Prevention (DLP) a tím rozšířit nabídku bezpečnostních řešení. Díky tomu jsme dnes schopni pomoci našim zákazníkům i v oblasti zajištění ochrany před úniky interních a důvěrných informací."

Další oblastí specializovaných partnerů je dostupnost, tedy řešení, která úspěšně pomáhají zákazníkům chránit aplikace a data proti neplánovaným výpadkům, či oblasti jako je archivace, zálohování a obnova dat.

Ředitel společnosti Comparex CZ s.r.o., specializovaného partnera Symantec pro oblasti Data Protection a Archiving & eDiscovery, Petr Dupák říká: "Proces specializací nebyl pro naše obchodníky, konzultanty a techniky jednoduchý, přináší nám ale vyšší podporu dodavatele, exkluzivní přístupy do znalostních databází Symantec, lepší dostupnost k zákazníkům a viditelnost na trhu. Čas a energie, kterou jsme do specializace investovali, se nám vrací v nových obchodních možnostech."

Nová specializace Master se zaměřuje na poskytování konzultačních služeb

Symantec rovněž v loňském roce představil specializaci Master, novou kategorii v partnerském programu, určenou partnerům s hlubokými odbornými znalostmi v oblasti poskytování konzultačních služeb společnosti Symantec. Tato specializace poskytne partnerům přístup k pokročilým postupům a nástrojům pro plánování nasazení a implementaci produktů Symantec, které byly dříve dostupné pouze pro interní konzultační oddělení společnosti Symantec.

Master specializace rovněž poskytuje partnerům přímý přístup k technické podpoře Symantec a nabízí řadu možností vzdělávání v oblasti poskytování konzultačních služeb a technických znalostí. Zákazníkům tato specializace demonstruje, že partner Master specialist je držitelem nejvyšší možné kompetence, podpořené hlubokou znalostí a zkušeností partnera.

Prvním partnerem, který získal Master specializace ve třech oblastech dostupnosti, včetně Storage Management, je společnost M-COM Lan solution, spol. s.r.o. "Symantec Master specializace nám umožňuje rozšiřovat svou nabídku stávajícím  zákazníkům a zároveň díky profesionálním službám na nejvyšší odborné úrovni získávat nové zákazníky v České republice i v zahraničí", říká ředitel společnost Radek Erben. "Máme řadu špičkových odborníků pro oblast datových center, kde jsme schopni zákazníkům nejen prověřit stávající stav zálohování a dostupnosti, ale i nabídnout vhodná řešení pro bezproblémový provoz a obnovu dat."

Článek Symantec ze dne 8. února 2012 - středa

Další články od Symantec

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma