share itpoint.cz

Hudební celebrity se staly obětí počítačových zločinců

v uplynulých dnech se stala řada významných osobností z hudebního průmyslu terčem počítačových zločinců, kteří se vloupali do jejich počítačů a ukradli dosud nevydané skladby, které následně umístili na internet. Podle některých zpráv dokonce ukradli i kompromitující fotografie, které se mohou snažit prodat médiím nebo je zneužít k vydírání.

Většina lidí se sice nemusí obávat krádeže potenciálního platinového hitu, ale každý má řadu citlivých dokumentů a obrázků, které nemá nikdo jiný vidět. Proto je potřeba se proti počítačovým zločincům chránit. Před nimi totiž není v bezpečí nikdo.

Experti týmu Norton proto dali dohromady několik bodů, jejichž dodržování pomůže držet zločince dál od vašich dveří :

  • Bezpečnostní programy
    Dnešní on-line hrozby mají řadu různých podob. Používejte bezpečnostní software, jako je například Norton Internet Security 2011, který poskytuje účinou a rychlou ochranu, takže můžete bez obav odesílat e-maily, nakupovat nebo vést on-line bankovnictví.

  • Sledujte svůj stav
    Sledujte výpisy z kreditní karty. Řada počítačových zločinců nyní krade dlouhodobě menší částky v naději, že se tím vyhnou odhalení. Pokud zjistíte podezřelý poplatek, obraťte se na danou banku a ověřte si jeho pravost.

  • Nastavte si heslo
    Měňte své heslo pravidelně a nepoužívejte stejné heslo na různých stránkách nebo počítačích.

Článek Symantec ze dne 14. prosince 2010 - úterý, čteno 1503x

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů