logo Symantec

Nejnovější aplikace Norton Ghost společnosti Symantec přidává výkonný systém včasného varování a ochrany před hrozbami

Společnost Symantec Corp., výrobce bezpečnostního softwaru Norton, uvádí aplikace Norton Ghost 14.0, určené pro komplexní řešení zálohování a obnovení dat osobních počítačů.

Aplikace Norton Ghost 14.0 zálohuje a obnovuje celý počítačový systém uživatele, včetně všech dat – aplikací, nastavení, složek a souborů – a nabízí jedinečnou správu vzdálených záloh, špičkové šifrování a rozšířené kompresní funkce. Tím zaručuje ochranu každé části počítačového systému. Uživatelé mohou rychle obnovit ztracené nebo poškozené soubory a provést rychlou obnovu po zhroucení systému, dokonce i když nelze spustit operační systém počítače.

Nejpozoruhodnější na aplikaci Norton Ghost 14.0 je využití globálního systému bezpečnostních výstrah ThreatCon společnosti Symantec k identifikaci hrozeb, spouštění přírůstkového zálohování a ochraně systému uživatele dříve, než může dojít k útoku. Aplikace nabízí také výkonnou ochranu pomocí nových funkcí jako jsou zálohy mimo pracoviště, zvýšený výkon, vzdálenou správu, funkci LightsOut Restore. Na výběr je i více typů zálohování: úplná záloha systému (bitová kopie disku) či záloha určitých souborů a složek.

Přírůstkové zálohy a rozšířená komprese pomáhají snížit velikost požadovaného úložiště a šifrování pomáhá zajistit bezpečnost všech dat. Obnovení je ještě snazší díky integraci se softwarem Google Desktop™ – uživatelé nyní mohou obnovit data ještě rychleji, protože mají k dispozici rejstříky záloh s možností vyhledávání.

"Uživatelé počítačů potřebují kompletní ochranu svých dat před neočekávanými hrozbami," řekl Vladimír Špička, Symanetc ČR a SR. "I když uživatelé svá data pečlivě zálohují, jejich počítače zůstávají zranitelní současnými obvyklými hrozbami, které mohou způsobit zhroucení systému. Aplikace Norton Ghost 14.0 a její úzká integrace se službou ThreatCon tato nebezpečí eliminují. Aplikace Norton Ghost 14.0 nabízí nejvyspělejší nástroje pro zálohování a obnovení počítače."

Aplikace Norton Ghost 14.0 spolupracuje s většinou úložišť, včetně externích pevných disků, síťových jednotek a zapisovatelných a přepisovatelných disků CD a DVD.

Článek Symantec ze dne 9. dubna 2008 - středa

Další články od Symantec