share itpoint.cz

Norton Online Backup 2.0 je k dispozici celosvětově a podporuje PC i Mac

Symantec Corp. představuje novou verzi služby Norton Online Backup, která nyní podporuje systém Windows a Mac až v pěti počítačích, které mohou službu pohodlně používat prostřednictvím jednoho centrálního účtu.

Aktualizovaná verze dává spotřebitelům možnost sdílet dokumenty s dalšími uživateli, přenášet soubory mezi libovolnými vlastními počítači a kdykoli načíst zálohované soubory prostřednictvím libovolného webového připojení, včetně změněných souborů za dobu až 90 dní. Služba Norton Online Backup je k dispozici celosvětově ve 24 jazycích.

Služba Norton Online Backup zjednodušuje sdílení velkých souborů s přáteli a kolegy a přenášení dat mezi počítači v domácnosti. Uživatelé mohou vybrat a sdílet kterýkoli ze zálohovaných souborů. Stačí jim k tomu webový prohlížeč a vygenerovat jedinečný odkaz pro stažení, který mohou zaslat e-mailem na libovolnou adresu. Rozšířené přenesení souborů, které je užitečné zejména po zakoupení nového počítače, pomáhá uživatelům snadno přenést soubory mezi počítači v domácnosti. Soubory lze nyní snadno přenášet vzdáleně mezi všemi počítači přiřazenými ke stejnému účtu Norton Online Backup.

"Norton je značka, které spotřebitelé s důvěrou svěřují zabezpečení a ochranu svých počítačů. Spotřebitelé mohou nyní značku Norton využít také pro zálohování svých drahocenných fotografií a sbírek hudby," řekl Rowan Trollope, senior vice president, Consumer Products and Marketing, společnost Symantec. "Věříme, že spojení naší značky, celosvětové působnosti a těchto nejnovějších technických zlepšení nám umožní zpřístupnit zálohování online širokým řadám spotřebitelů."

Zálohovací službu Norton již využívají miliony spotřebitelů jako součást aplikace Norton 360. Tým Norton již také zahájil spolupráci při poskytování služeb zálohování online s 5 ze 6 nejvýznamnějších světových výrobců OEM. Společnost Symantec je největší a nejzkušenější poskytovatel služeb zálohování online na světě. V několika datových centrech profesionálně spravuje více než 40 petabajtů zabezpečených a šifrovaných dat pro více než deset milionů uživatelů.

"Služba Norton Online Backup převyšuje jiné poskytovatele zálohování online svým snadným použitím. Po přihlášení k účtu je k dispozici jednoduché a intuitivní zálohování a obnovení pomocí pouhých několika klepnutí tlačítkem myši," řekla Karla Aycock, uživatelka služby Norton Online Backup. "Co je ještě důležitější, vím, že své nenahraditelné soubory svěřuji značce, které můžu věřit."

Nové funkce služby Norton Online Backup verze 2.0 :

  • službu je možno využívat v počítačích se systémem Windows a Mac, podporuje operační systémy Microsoft XP, Vista, Windows 7 a Mac OS X (včetně Mac OS X 10.6 "Snow Leopard")
  • mezi další nové funkce patří vylepšené přenesení souborů, automatické počáteční nastavení, uživatelská nastavení a přepracované uživatelské rozhraní, které je nyní více intuitivní
  • pomocí přepracovaného webového řídicího panelu mohou uživatelé odeslat e-mailem prostřednictvím odkazu pro stažení libovolný zálohovaný soubor
  • správa verzí soborů uchovává předchozí verze zálohovaných souborů po dobu až 90 dní, takže je možno snadno načíst starší verze
  • vymazání souborů a správa úložiště umožňuje uživatelům snadno odstranit dříve zálohované soubory a tím uvolnit místo v úložišti
  • zálohování otevřených souborů uloží nejaktuálnější soubor i když je otevřený (důležité zejména u e-mailových souborů)
  • rozšířené hledání umožňuje uživatelům hledat zálohované soubory podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru

Cena a dostupnost na trhu

Službu Norton Online Backup verze 2.0 je nyní možno zakoupit prostřednictvím vybraných maloobchodů a také online. Služba Norton Online Backup bude u stávajících uživatelů v následujících týdnech automaticky aktualizována na novou verzi.

Cena služby je 1299 Kč za rok. Zahrnuje úložiště online o velikosti 25 gigabajtů (GB) pro zálohování souborů až z pěti počítačů. Další úložný prostor je možno kdykoli dokoupit.

Článek Symantec ze dne 28. prosince 2009 - pondělí, čteno 3837x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou