logo Symantec

SmartPhone Honey Stick: jaké jsou osudy ztracených telefonů

Symantec v rámci experimentálního projektu "SmartPhone Honey Stick" záměrně ztratil 50 chytrých telefonů, na kterých byla simulovaná firemní a osobní data. Experti Symantec pak na dálku sledovali, co se s telefony a daty bude dít.

V případě ztráty nechráněného mobilního zařízení je velmi pravděpodobné, že se někdo pokusí získat citlivá osobní a firemní data. Navíc nálezce se v polovině případů majitele telefonu nepokusí zkontaktovat. A pokud náhodou ke kontaktu dojde, měl by i tak vlastník předpokládat, že došlo k úniku osobních nebo firemních dat.

Cílem tohoto výzkumu je ukázat, co uživatelé chytrých telefonů mohou očekávat, že se stane, pokud telefon ztratí a někdo jej najde. V dnešním propojeném světě musí běžní uživatelé i firmy chránit své citlivé informace v mobilních zařízeních. Hardware lze snadno nahradit, ale uložené informace mohou být nenávratně ztraceny. Preventivní opatření mohou ušetřit spoustu problémů.

"Podobně jako v nedávné studii společnosti Intel o ztrátě přenosných počítačů ukazuje se i zde, že potenciálně citlivé informace jsou často lákavější než vlastní počítač nebo chytrý telefon", říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

Článek Symantec ze dne 27. března 2012 - úterý

Další články od Symantec

M-Files - Document Management System