logo Symantec

Symantec umožňuje využítí nové technologie úložišť

Uživatelé budou mít k dispozici vyšší výkon a využití a lepší možnosti obnovení díky integraci s jednotkami SSD, diskovými poli s dynamickým zajišťováním a rychlým převzetím služeb při selhání.

Společnost Symantec Corp. oznámila vylepšení svých špičkových řešení Veritas Storage Foundation, Veritas Cluster File System a Veritas Cluster Server pro správu a vysokou dostupnost heterogenních úložišť v prostředích UNIX, Linux a Windows. Tato verze umožňuje organizacím využít novou technologii úložišť, například jednotky SSD (Solid State Drives) a dynamické zajišťování, a současně nadále snižovat náklady a složitost prostřednictvím vyššího výkonu a vyšší škálovatelnosti. Nyní je navíc možné téměř okamžité obnovení aplikací díky těsné integraci řešení Veritas Cluster File System s řešeními Oracle, Sybase a IBM DB2. Tato integrace umožňuje rychlé převzetí strukturovaných informací při selhání a téměř lineární škálovatelnost.

"Organizace se vyvíjejí podle měnících se obchodních potřeb a k tomu potřebují optimalizovanou dynamickou a flexibilní infrastrukturu úložišť," řekl Josh Kahn, vice president of Product Management, Storage and Availability Management Group, společnost Symantec. "Uvedením těchto nových verzí poskytuje společnost Symantec svým zákazníkům možnost skutečně využít nejnovější inovace v oblasti úložišť, počínaje jednotkami SSD přes dynamicky zajištěný hardware až po virtuální prostředí, včetně prostředí Hyper-V, a současně poskytuje také funkce potřebné pro optimalizaci jakéhokoli úložiště nebo serverové platformy. V softwaru Storage Foundation získávají zákazníci úplně řešení potřebné pro transformaci jejich datových center a vytvoření nezbytných podmínek pro obchodní úspěch."

Přehled o jednotkách SSD

Funkce dynamických úrovní úložišť podle obsahu, vyvinuté společností Symantec, zajišťují zachování ekonomičnosti úložišť při využití nových technologií, které zvyšují výkon. Umožňují úplný koordinovaný přehled o serverech a úložištích a nerušivé přesouvání informací na základě zásad. Software Storage Foundation automaticky optimalizuje heterogenní prostředí úložišť, včetně prostředí obsahujících jednotky SSD a tradiční disky. Storage Foundation je jediné řešení správy úložišť schopné automaticky zjišťovat zařízení SSD předních výrobců polí a serverů a transparentně optimalizovat umístění dat v zařízeních SSD.

Kompletace ekosystému dynamického zajišťování

Veritas File System je jediný systém souborů podporující různé platformy a dynamické zajišťování a jeho integrace s ekosystémem dynamického zajišťování umožňuje vyšší využití úložišť. Rozhraní Veritas Thin Reclamation API, ohlášené v loňském roce, umožňuje automatické uvolnění místa u diskových polí s dynamickým zajišťováním. Toto rozhraní nyní jako partneři společnosti Symantec plně podporují společnosti IBM a 3PAR a další partneři z řad výrobců hardwaru se hodlají přidat. Software Storage Foundation je jediné řešení, které zjišťuje dynamicky zajištěný úložný prostor v prostředí různých výrobců a současně umožňuje automatické a online uvolňování úložného prostoru, takže organizace jsou schopny udržet velikost úložišť pod kontrolou.

"Organizace stále častěji instalují disková pole s dynamickým zajišťováním, aby zvýšily využití úložišť a provozní efektivitu. Řešení Veritas Storage Foundation vytváří standard pro výrobce úložišť, který umožní granulární online uvolňování úložného prostoru, který se již nepoužívá," řekl Doug Balog, vicepresident System Storage ze společnosti IBM. "IBM, jako partner společnosti Symantec, se hodlá podílet na snižování složitosti datových center a na zvyšování flexibility správy úložišť a vyvine veškeré úsilí, aby poskytla našim společným zákazníkům možnost v hojné míře a bez obav nasazovat dynamická úložiště."

Technologie SmartMove použitá v řešení Storage Foundation ve spojení s doplňkem Veritas Volume Replicator umožňuje organizacím snadnou migraci z klasických úložišť na dynamická úložiště na jakoukoli vzdálenost. Přesouváno je pouze úložiště použité aplikací, takže migrace dat a polí je rychlá a efektivní dokonce i na velké vzdálenosti. Řešení Storage Foundation nyní uživatelům poskytuje nebývalý přehled o starších svazcích a dynamických svazcích a efektivní centrální správu a automatické uvolňování úložného prostoru. Řešení Storage Foundation for Windows zavádí tyto funkce nyní také do prostředí Hyper-V, takže organizace mohou lépe spravovat prostředí fyzických i virtuálních úložišť.

Clusterování aplikací s ohledem na charakteristiky úložišť

V této verzi řešení Cluster File System a Cluster Server přidává společnost Symantec vylepšení zajišťující vyšší dostupnost prostředí Oracle. Na rozdíl od tradičních pojetí převzetí služeb při selhání, která vyžadují přesunutí aplikace i úložiště na alternativní server, poskytují řešení Cluster File System a Cluster Server souběžný přístup k informacím a vyžadují pouze přesunutí aplikace. Organizace tak nyní mohou během několika sekund zajistit převzetí aplikací při selhání v prostředí Oracle nebo IBM DB2 s jedinou instancí databáze. Výsledkem těchto vylepšení je robustnější, lépe spravovatelné, více škálovatelné a vysoce dostupné řešení pro prostředí důležitých aplikací a databází.

Služba vyhodnocení úložiště

Společnost Symantec nabízí také službu vyhodnocení úložiště, která organizacím pomáhá vyřešit jejich problémy s úložišti a využít nejnovější vylepšení v oblasti optimalizace a správy úložišť. V rámci služby vyhodnocení úložiště posoudí poradci společnosti Symantec efektivitu současného úložného prostředí zákazníka a určí oblasti, kde je možno dosáhnout úspor nákladů. Odborníci společnosti Symantec definují, v čem se současné prostředí odchyluje od doporučených postupů, včetně pracovníků, procesů a technologie, a pomohou zavést technologie, například Veritas Storage Foundation, Veritas Cluster File System a Veritas Cluster Server.

Další články k tématům - Cluster - Foundation - IBM - selhání - SSD - Storage - Symantec - úložiště - Veritas - Josh Kahn - Doug Balog

Článek Symantec ze dne 17. prosince 2009 - čtvrtek

Další články od Symantec

Symantec přináší úplnou správu životního cyklu mobilních zařízení

Sex, porno, team Jacob a Michael Jackson v TOP 100 hledání dětí roku 2009

Norton Online Backup 2.0 je k dispozici celosvětově a podporuje PC i Mac

Iranian Cyber Army zaútočila na Twitter

Integrace řešení Symantec DLP pomáhá blokovat narušení dat

Symantec umožňuje využítí nové technologie úložišť

Více než třetina evropských podniků odkládá upgrady softwaru ve stolních počítačích

Symantec MessageLabs Intelligence 2009 Security Report

Nový portál Norton pro partnery

Norton Ghost je kompatibilní s Windows 7

Nové možnosti zálohování a archivace na podporu systémů Microsoft Exchange Server 2010

Symantec software Backup Exec System Recovery 2010 automatizuje ochranu dat a systémů

2009 MessageLabs Intelligence Report

Symantec pomáhá zákazníkům přejít bez obav na systém Windows 7

Symantec FileStore dosahuje rekordních výsledků v testu SPECsfs

Platforma Symantec pomáhá vytvářet a spravovat infrastrukturu úložišť v cloudu

Norton 2010 s novými technologiemi zjišťování pro boj s počítačovou kriminalitou

Výzkum nevyžádané pošty z robotických sítí odhaluje rychlý růst a nové hráče

Markéta Bauerová v čele Symantec

Spammeři zneužívají Obamu i Harryho Pottera

Symantec získává statut VMware Ready Data Protection pro systém VMware vSphere 4

Symantec nabízí program analýzy počítačových hrozeb

Quorum, nový model ochrany spotřebitelů od Symantec

Škola skončila a vaše děti jsou online, víte, co letos v létě hledají ?

Hackeři se vracejí ke starým technikám

Symantec je podle zprávy 2009 Magic Quadrant jednou z vůdčích společností v oblasti aktivní archivace e-mailů

Symantec uvolňuje své pravidelné zprávy o stavu nevyžádané pošty a phishingu

Zelené IT je nyní pevnou součástí světa IT

Norton Online Backup, řešení zálohování pro Sony VAIO řady BZ a NS

Služby správy zálohování od Symantec zajišťují komplexní řízení operací zálohování a obnovení

Symantec rozšiřuje portfolio o nové sady Protection Suite a zabezpečení webu

Symantec poskytne bezkonkurenční ochranu optimalizovanou pro malé firmy

Symantec představuje nového area managera pro Rakousko, Polsko, Českou republiku a Slovensko

Symantec spouští novou unikátní službu OnlineFamily.Norton, která bude v roce 2009 zdarma

Symantec oznamuje vydání dubnové zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report

Malé a střední podniky vědí o bezpečnostních rizicích, ale pro ochranu informací nedělají vše, co je v jejich silách

Zdravotnické organizace ve spolupráci Symantec snižují náklady a zlepšují péči o pacienty

Symantec ohlašuje službu Norton Online Backup

Symantec varuje před nárůstem počítačových hrozeb

Esurance chrání data zákazníků v koncových bodech softwarem Symantec Data Loss Prevention

Symantec oznamuje výsledky únorové zprávy MessageLabs Intelligence Report

Symantec a její virtualizace koncového bodu přetváří správu pracovního prostoru

Symantec uvolnil svou pravidelnou zprávu o stavu nevyžádané pošty

Symantec uvolňuje veřejnou betaverzi oblíbeného bezpečnostního balíku Norton 360

Symantec vyvíjí novou generaci konceptů shluků a Web 2.0

Symantec chrání informace před nepředvídanou ztrátou a neoprávněným přístupem

Symantec představuje software Enterprise Vault 8.0

Symantec oznamuje výsledky zprávy MessageLabs Intelligence 2008 Annual Security Report

Norton Internet Security pomáhá chránit počítače ASUS