logo System4u a.s.

Výhody umístění v magickém kvadrantu Gartner

Umístění v magickém kvadrantu Gartner má ve světě ICT obrovskou prestiž, kterou ocení zejména firmy se zahraniční klientelou. Společnosti obchodující na českém nebo východoevropském trhu musejí své členství dostatečně komunikovat, aby edukovaly zákazníky a vysvětlily jim, jakou hodnotu jejich zařazení vlastně má.

České a slovenské firmy, které se v posledních letech dostaly do magického kvadrantu, každopádně hodnotí svou zkušenost s kvadranty pozitivně. Majitelé takových firem si často pochvalují spolupráci s analytiky Gartneru - mají totiž obrovský přehled o trhu a během analýz se ptají na zajímavé otázky, jež mohou firmu nebo její produkt posunout kupředu.

Velmi cenné jsou pro majitele firem také výsledné analytické reporty. V nich se dozví odborný názor na vlastní firmu, produkt, službu a zároveň si mohou dohledat, jak analytici hodnotí jejich největší konkurenty.

K přímým prodejům kvadranty obvykle nevedou

Na druhou stranu se majitelé těchto firem shodují, že k přímým poptávkám (alespoň v České republice) zařazení do magického kvadrantu nevede. Zákazníci jednoduše nejsou zvyklí vyhledávat a vybírat své dodavatele na základě reportů Gartnera.

To ale neznamená, že by místenka v kvadrantu firmám v obchodních jednáních a výběrových řízeních vůbec nepomáhala. Právě naopak - pokud na první schůzce s potenciálním klientem uvedete, že jste členem Gartnerova magického kvadrantu, a vysvětlíte, co to vlastně znamená, můžete ve výběrovém řízení získat klíčovou konkurenční výhodu před veškerou konkurencí.

Takové jsou zkušenosti i nás, System4u. Do Gartnerova magického kvadrantu jsme se dostali na začátku roku 2019 jako jeden z členů aliance GEMA.

A i když jsme nezaregistrovali, že by nás díky tomu někdo přímo poptával, zákazníci na tuto informaci během obchodních jednání reagují velmi pozitivně.

Další články k tématům - analýza - edukace - Gartner - konkurence - kvadrant - reporting - tendr

Článek System4u a.s. ze dne 25. října 2019 - pátek

Další články od System4u a.s.