logo System4u a.s.

Jak přejít na Android Enterprise pro správu a management mobilních zařízení firmy

Všechna firemní mobilní zařízení, která jsou nyní aktualizována na OS Android 10 či nově zakoupená zařízení (která jsou již nyní dodávána na trh pouze s OS Android 10) přecházejí plně pod správu pomocí Google technologie Android Enterprise. Jaké výhody to firmám přináší a co je potřeba pro to udělat?

Mezi hlavní výhody pro koncové uživatele firemních mobilních patří možnost používání nativních aplikací, jako je internetový prohlížeč Google Chrome apod. Díky Android Enteprise dojde také v mobilním zařízení ke spolehlivému oddělení pracovního profilu od soukromých dat, což usnadňuje jejich správu.

Na novou správu Android zařízení ve firemním prostředí začal Google začal upozorňovat již od konce roku 2018. Nyní tato situace nastává a týká se správy Android zařízení s OS Android 10.

Jak přejít na Android Enterprise

Nezáleží na Mobile Device Management (MDM) technologii, kterou svá firemní mobilní zařízení spravujete. Může to být VMware Workspace ONE, MobileIron, Samsung Knox či Microsoft.

Je však třeba udělat důležitý krok k tomu, aby i firemní mobilní zařízení s OS Android 10 mohla být i nadále touto technologií spolehlivě spravována.

Dříve registrovaná zařízení se starší verzí Androidu a následně upgradovaná na Android 10 mohou dál zůstat spravovaná Vaším MDM, ale lze očekávat problémy při změnách konfigurací či nasazení nových profilů. Po odebrání z MDM již nepůjdou znovu zaregistrovat.

V souvislosti s Androidem 10 je také potřeba upgradovat většinu serverových komponent MDM řešení a také související klientské aplikace. S Android 10 je tedy opravdu nutné přejít plně na Android Enterprise.

Někteří naši zákazníci tuto avizovanou informaci od Google nepodcenili a na přechod správy zařízení pomocí Android Enterprise se již s naší pomocí připravili.

Je však třeba na tuto změnu upozornit všechny, protože mohou vznikat problémy spojené s MDM správou nově nakoupených či upgradovaných zařízení.

V System4u s tímto problémem samozřejmě rádi pomůžeme. Kontaktujte nás, navrhneme pro vás celý postup - vyhnete se tak budoucím nepříjemnostem.

Článek System4u a.s. ze dne 19. února 2020 - středa

Další články od System4u a.s.