logo System4u a.s.

Mobilita jako nový druh podnikové informatiky

Podle zástupců společností Dell EMC a System4u, kteří se sešli u kulatého stolu CW, jsou mobilní řešení pro většinu podniků již dnes standardem. Firmy také již začínají rozlišovat, kdo co ze zaměstnanců bude v rámci mobilního řešení potřebovat.

Na potřeby firemní mobility již reagují i výrobci hardwaru, kteří třeba mají v nabídce telefony, které dokáží po připojení klávesnice a monitoru do speciální dokovací stanice fungovat jako počítač.

V ultramobilní části se Dell soustřeďuje na tablety nebo zařízení 2 v 1, což je řešení, které je předně na pomezí notebooku a tabletu.

Očekává se také, jakým směrem se budou vyvíjet mobilní telefony. Výkonem už bezpochyby dostačují na konzumaci prakticky libovolného obsahu, ale jeho vytváření není ještě zcela uživatelsky přátelské.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že trh směřuje k zařízením 2 v 1. Probouzí se také průmysl, kde vzniká velká poptávka po mobilních řešeních přizpůsobených vyšší odolnosti pro práci mimo kancelář v náročných podmínkách.

Hodně roste prodej odolných nebo průmyslových zařízení, která zároveň mají velký výkon a dovedou přenést pracovní výkon z kanceláře ven do terénu.

Celý rozhovor u kulatého stolu CW je k dispozici ZDE.

Další články k tématům - kancelář - klávesnice - mobilita - počítač - průmysl - tablet - telefony - zaměstnanci

Článek System4u a.s. ze dne 16. října 2017 - pondělí

Další články od System4u a.s.