logo System4u a.s.

Mobilních řešení pro práci v terénu bude přibývat

Brněnská společnost System4u poskytuje svým zákazníkům all inclusive služby v oblasti MDM/EMM - od prvotních konzultací, instalací, testování a dodávky licencí až pro následnou podporu vlastním dohledovým centrem 24/7/365.

Našim zákazníkům se snažíme dodávat komplexní řešení k zajištění jejich mobility. System4u nabízí komplexní konzultace jak ze strany MDM serveru, mobilní platformy, vývoje mobilních aplikací, zabezpečení atd.

MDM zajišťuje obsluhu zařízení jako celek a EMM (Enterprise Mobility Management) je trendem, který v sobě zahrnuje Mobile Contetn Management (správa obsahu) - např. přístup na sdílené disky, checkpoint, intranet a Mobile Application Management - správu aplikací, možnost vytvoření vlastního enterprise appstoru apod.

Firmy dnes využívají v praxi zhuruba 10 - 15% z toho, co jim moderní mobilní technologie nabízejí. Využívání e-mailu je základ, dál třeba vynucení hesla a smazání obsahu telefonu, případně lokalizace.

Dnes už jsou ale například možnosti napojení na vnitřní firemní úložiště dokumentů, intranetovou aplikaci, zkrátka cokoli, co obhájí investici do MDM řešení a přinese firmě nějakou přidanou hodnotu.

"Postupně bude přibývat množství aplikací k využití pro práci v terénu. Servisní technici, budou moci v rámci svých mobilů, či tabletů přímo zadávat informace ze zásahu u zákazníka. Pracujeme také intenzivně s automobilovým průmyslem, kde jsou mobilní řešení napojena na výrobní systémy a výrobní linky. A do budoucna i IoT - dnes se MDM vendoři snaží internet věcí integrovat do svých konzolí. Ono se to ideálně nabízí, mít jednu konzoli, ze které pak můžete spravovat kompletně všechno, co se děje ve firmě," říká Ondřej Kubeček, obchodní ředitel společnosti System4u a.s.

Článek System4u a.s. ze dne 4. října 2017 - středa

Další články od System4u a.s.