logo T-Mobile Czech Republic a.s.

Podle analýzy T-Mobile bylo v neděli na Letné přes 283000 lidí

Operátor vyhodnotil anonymizovaná lokalizační data z mobilní sítě v době od 16:30 do 18:00 hod. Ta následně přepočítal - datoví analytici pracovali s počtem mobilních telefonů v populaci, podílem na trhu mezi operátory a řadou dalších parametrů.

Během příprav samotného měření se T-Mobile nejprve zaměřil na analýzu samotné lokality a běžného provozu v místě. Stanovil předpokládané území, kde se účastníci akce budou vyskytovat a na základě toho určil vysílače (BTS), které toto území pokrývají signálem a zároveň nemají výrazný překryv do jiných vzdálenějších oblastí.

Následně se datoví analytici T-Mobile podrobně seznámili s běžným provozem v dané lokalitě.

"V případě demonstrace na Letné jsme analyzovali několik předchozích nedělních odpoledne a podvečerů. Zvolili jsme takové referenční neděle, které nejsou ovlivněné nějakou jinou mimořádnou akcí, jako je například fotbalové utkání, nebo státní svátek a podobně. Tyto dny by nám běžný provoz zkreslily. Při očišťování dat vždy zohledňujeme i počasí a nepracujeme s daty, kdy bylo extrémně špatné počasí," říká Petr Švec, datový analytik společnosti T-Mobile.

Výsledné hodnoty následně analytici přepočítali na celou populaci - vycházeli přitom z podílu T-Mobile na českém trhu mobilních operátorů.

Další články k tématům - analýza - anonymizace - BTS - demonstrace - operátor - populace - telefon - Andrej Babiš - Petr Švec

Článek T-Mobile Czech Republic a.s. ze dne 26. června 2019 - středa

Další články od T-Mobile Czech Republic a.s.

Podle analýzy T-Mobile bylo v neděli na Letné přes 283000 lidí

Nabídka zaměstnání T-Mobile Czech Republic a.s.