logo T-Mobile Czech Republic a.s.

G1 T-Mobile v prodeji od 30.1. 2009

G1 je první telefon s operačním systémem Android na kontinentálním evropském trhu. T-Mobile G1 umožňuje vysokorychlostní připojení k internetu a využívání služeb jako např. Mapy Google a GMail. G1 má intuitivní ovládání díky operačnímu systému Android, velký dotykový displej, trackball a plnohodnotnou klávesnici.

Revoluční novinka přichází. Od 30. ledna 2009 si budou moci zákazníci T-Mobile Czech Republic užívat dokonalého mobilního přístupu k internetu. Uživatelé budou moci rychle a snadno vyhledávat informace, surfovat na internetu nebo vyhledávat trasu pomocí aplikace Mapy Google - to vše jednoduše pomocí dotykového displeje nebo plnohodnotné klávesnice QWERTY.

Po úspěšném uvedení na trh ve Spojených státech a Velké Británii přichází telefon T-Mobile G1 i na trh v České republice a zároveň i v Rakousku, Německu, Polsku a Nizozemí. T-Mobile G1 je první mobilní telefon ve světě fungující na bázi operačního systému Android. Má intuitivní uživatelské rozhraní a umožňuje přímý přístup k vyhledávači Google a prostřednictvím Android Market i k aplikacím třetích stran. Kromě toho je vybaven i řadou dalších funkcí.

G1 T-Mobile

Telefon například vždy zná svou aktuální polohu a je v něm zabudován i kompas, který umožňuje využívání nových lokalizačních služeb. Telefon dále podporuje technologii HSDPA, která umožňuje vysokorychlostní připojení k internetu až 7.2 Mbit/s, i připojení prostřednictvím sítě WLAN a je vybaven modulem GPS, pětiřádkovou klávesnicí QWERTY, trackballem a širokým vysouvacím dotykovým displejem s třemi uživatelsky přívětivými menu.

"Náš telefon G1 zprostředkovává uživatelům skvělý uživatelský zážitek z mobilního internetu," zdůrazňuje Hamid Akhavan, předseda představenstva společnosti T-Mobile International AG. "Jsme hrdí, že nyní můžeme tento telefon nabídnout i našim zákazníkům na evropském kontinentu. Je to dalším mezníkem v naší strategii zaměřené na inovativní mobilní internet."

"Dnešní zpráva je pro alianci Open Handset Alliance a Android důležitým krokem," říká Andy Rubin, ředitel pro mobilní platformy společnosti Google, a dodává : "T-Mobile G1 otevírá přístup k mobilnímu internetu miliónům uživatelům a zároveň poskytuje nezávislým vývojářům nezbytnou platformu k vývoji další vlny novátorských aplikací."

Přístup k aplikacím společnosti Google na jedno kliknutí

Společnosti T-Mobile, Google a výrobce telefonů HTC úzce spolupracovaly na integraci operačního systému Android a technologie společnosti T-Mobile pro vysokorychlostní internet do telefonu T-Mobile G1. Jedním z klíčových výsledků této spolupráce je, že aplikace společnosti Google, které jsou dobře známé miliónům uživatelů již ze stolních počítačů, mohou zákazníci rychle a snadno používat doslova kdekoli.

Nejlepším příkladem je vyhledávač Google - pomocí našeptávače stačí uživatelům k vyhledání potřebných informací nebo zábavy zadat jen minimum informací. Prohlížeč instalovaný v telefonu T-Mobile G1 umožňuje velmi rychlé načítání internetových stránek, protože je neustále připojen na internet. Uživatelé si mohou jakoukoliv část internetové stránky zvětšit pouhým dotekem displeje. Telefonní číslo uvedené na internetové stránce lze vytočit dvojím kliknutím na trackball. Dále je možné si rychle nastavit záložku oblíbených stránek, v prohlížeči otvírat zároveň několik oken, jednoduše kopírovat stránky i jejich části a vkládat je do souboru, snadno předávat odkazy na zajímavé stránky atd.

S telefonem T-Mobile G1 mají uživatelé rovněž snadný přístup k navigační aplikaci Mapy Google, díky níž si mohou jednoduše vyhledat svou polohu a případně zobrazit i její detailní popis. Aplikace Mapy Google také umožňuje vyhledat jednotlivé adresy, např. hotelů, restaurací nebo kin.

Telefon T-Mobile G1 je i ideálním prostředkem pro emailovou komunikaci. Emaily přijaté prostřednictvím aplikace GMail™ se automaticky stahují přímo do telefonu. S přístrojem T-Mobile G1 mohou zákazníci samozřejmě využívat i jiné emailové služby (např. POP3, IMAP). Přístroj T-Mobile G1 umí automaticky synchronizovat kontakt a kalendář s údaji uloženými v domácím nebo pracovním počítači. Zdarma je k dispozici služba na bázi instant messagingu Google Talk™. Chcete-li své přátele pobavit povedeným videem na stránkách YouTube™, pak stačí jedno kliknutí a odeslání odkazu prostřednictvím GMailu.

Android Market

T-Mobile G1 je prvním mobilním telefonem na světě, který umožňuje přístup do Android Market, který nabízí více než 700 aplikací od vývojářů z celého světa, k nimž se průběžně přidávají nové služby a aplikace. Stačí jen několik kliknutí a zákazníci si mohou stáhnout hry, aplikace pro sociální sítě i pro mobilní nakupování, a s jejich pomocí si uzpůsobit mobilní telefon ke svým potřebám.

Příkladem jedinečné a úspěšné aplikace z Android Market je aplikace Wikitude, jež obsahuje popis více než 350 000 turistických zajímavostí po celém světě. Největší vychytávkou této aplikace je zvláštní režim fotoaparátu: místní turistické zajímavosti promítá do hledáčku fotoaparátu zabudovaného v telefonu T-Mobile G1 a ty se pak zobrazí jako body v krajině, na kterou se díváte, včetně příslušných informací z Wikipedie.

T-Mobile Czech Republic

T-Mobile G1, který je dokonale přizpůsobený pro pohodlné využívání všech možností internetu, bude od 30. ledna k dispozici exkluzivně u T-Mobile. Konkrétně 30. ledna bude tento multimediální přístroj připraven pro zákazníky na Značkové prodejně na Národní ulici v Praze, od 31.1. potom na všech prodejních místech T-Mobile.

Dotovaná cena přístroje začíná již na 1 koruně včetně DPH při uzavření smlouvy na 24 měsíců a závazku minimálního měsíčního plnění ve výši 2300 korun po stejnou dobu (další možnosti viz tabulka). Základní cena při samostatné koupi činí 9999 korun včetně DPH, v rámci Twist sady lze T-Mobile G1 pořídit za 10 149 Kč včetně úvodního kreditu ve výši 250 Kč.

Ceník T-Mobile G1

Minimální měsíční útrata Noví zákazníci Stávající zákazníci
250 7499 7499
500 4999 4499
800 1999 999
1200 499 1
2300 1 1

Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH a jsou platné při uzavření nové smlouvy nebo prodloužení stávající smlouvy na dobu 24 měsíců a závazku minimální měsíční útraty dle tabulky po stejnou dobu.

Telefon stvořený pro internet si zákazníci mohou naplno užít zvláště v kombinaci s některým z datových tarifních zvýhodnění T-Mobile. Podle toho, jak často budou chtít online funkce využívat, si mohou vybrat buď úspornější balíček Surf&Mail+, nebo rozšířenou nabídku Internet+, která je navíc s T-Mobile G1 k dispozici za zvýhodněnou cenu (viz tabulka).

Datová nabídka k T-Mobile G1

Tarifní zvýhodnění Surf&Mail+ Internet+
měsíční paušál 237 CZK 475 CZK
FUP kvóta 100 MB 2 GB

Ceny jsou uvedeny v Kč včetně DPH. Cena Internet+ je platná pro zákazníky, kteří si jej aktivují spolu s pořízením T-Mobile G1 a uzavřením nové smlouvy nebo prodloužením stávající smlouvy na dobu 24 měsíců a zaváží se k využívání Internet+ minimálně po dobu 12 měsíců. Standardní měsíční cena zvýhodnění Internet+ je 699 Kč bez DPH.

Operační systém Android je zatím dostupný jen v angličtině, čeští zákazníci se už ale brzy dočkají české verze. Ti, kteří si telefon pořídí dřív, si ji budou moci sami snadno do svého telefonu nainstalovat.

Další články k tématům - Android - g1 - Google - internet - Mapy - Market - mobilní - telefon - t-mobile - vysokorychlostní - Hamid Akhavan - Andy Rubin

Článek T-Mobile Czech Republic a.s. ze dne 20. ledna 2009 - úterý

Další články od T-Mobile Czech Republic a.s.

Štědrý den v síti T-Mobile

T-Mobile firmám nově nabízí volání přes pevnou linku

Hamid Akhavan opouští Deutsche Telekom

T-Mobile zahajuje testovací provoz 3G sítě

HTC HD2 v nabídce T-Mobile

Víkendové volání zdarma pro nové zákazníky

T-Mobile dokončil převzetí maloobchodní části Českých Radiokomunikací

T-Mobile vylepšuje záznamové služby

Info k organizaci převodu části zákazníků Českých Radiokomunikací k T-Mobile

Kryštof vyráží na t-music tour s novým albem Jeviště

Víkendové SMS za 0,50 Kč

T-Mobile k Vánocům naděluje 100000 telefonů

T-Mobile se připravuje na příchod nových technologií

SimCam, nová generace řešení pro sledování rodinných domů a chat

T-Mobile začal komerčně nabízet mobilní reklamu

Robotour 2009 pod dohledem T-Mobile

T-Mobile a České Radiokomunikace uzavřely strategicky významnou obchodní dohodu

Klenot, nová deska Vypsané fiXy ke stažení na t-music.cz

T-Mobile Pulse, nový telefon T-Mobile s operačním systémem Androidem

Užijte si Magenta víkend na rozhlednách T-Mobile

Velká MMS soutěž T-Mobile o vyhlídkový let a další ceny

Na Hip Hop Kemp s T-Mobile

T-Mobile vybuduje 3G síť s Nokia Siemens Networks

Výsledky T-Mobile Czech Republic za 1. pololetí 2009

iPhone 3GS u T-Mobile již ode dneška

T-Mobile nabízí nahé ADSL

Nejlepší signál stále zdokonalujeme

Nový design Značkových prodejen T-Mobile

Speciální nabídka T-Mobile pro postižené živelnou katastrofou

CPA Halo, telefon nejen pro seniory

Ochlaďte se a vyhrajte s Dobou ledovou 3

Letní roaming s BlackBerry

Reklama v mobilu je proti internetu téměř třicetkrát účinnější

Posledních 100 lístků se slevou na Rock for People

T-Mobile uspěl na výbornou v soutěži Zaměstnavatel roku

Zaměstnanci T-Mobile jsou zdravější než zbytek populace

Herní časopis FRAG zakládá svůj klub

Novinky ve věrnostním programu T-Mobile Bonus

Zákazníci T-Mobile ušetří za lístky na Rock for People 300 korun

Program Zdravá firma pomohl objevit zrakové problémy

Jasná pravidla pro prodejce přinášejí výsledky

Dětský zámek ochrání děti před nevhodným obsahem

Aktuální zprávy v mobilu na měsíc zdarma

Uspokojivé výsledky navzdory ekonomické recesi

Cestovatel snižuje ceny a nabízí příchozí hovory zcela zdarma

Vylepšete si T-Mobile G1

Tarify Firma, jedinečná novinka pro malé a střední podniky

Další růst v náročném prostředí

T-Mobile prokazuje svou vedoucí pozici a růst v oblasti mobilních dat

Na pevnou a do vlastní sítě s Twistem jen za 50 haléřů

Nabídka zaměstnání T-Mobile Czech Republic a.s.