Společnost T-Mobile uzavřela smlouvu na modernizaci sítě 2G se společností Huawei. TMCZ tak zahajuje jeden z nejdůležitějších projektů ve své historii, který se dotkne všech základnových stanic a řídících stanic v celé jeho české síti. Tato modernizace s sebou přinese významné úspory a zlepší provozní možnosti sítě. Realizace celého projektu, během něhož dojde k modernizaci 4500 základnových stanic a 150 řídících stanic, má trvat následující jeden a půl roku.
"Můžete se zeptat, proč bychom měli měnit fungující zařízení. Některé základnové stanice jsou v provozu již více než 12 let. Přestože byly průběžně inovovány, vývoj udělal velký krok vpřed," vysvětluje Heinz Schmid, výkonný ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile Czech Republic, a dodává : "Díky instalaci nového zařízení, jež přináší výrazně vyšší kapacitu, bude T-Mobile moci nabídnout svým zákazníkům nové služby - např. vysokorychlostní data – v celé síti."
"Jsme velice rádi, že můžeme dál rozvíjet naši partnerskou spolupráci s T-Mobilem a přispět k modernizaci sítě v České republice," uvedl p. Ling Haifeng, vice-prezident společnosti Huawei pro Evropu. "Jsme připraveni nabídnout naši moderní technologii a rychlý čas odezvy v rámci společného projektu, a tím společnosti T-Mobile Czech Republic pomoci upevnit její vedoucí postavení na dynamickém a rychle rostoucím trhu mobilních širokopásmových služeb."
Příznivý dopad na životní prostředí, významné úspory
Spolupráce s jedním dodavatelem namísto dvou s sebou přinese úspory v oblasti nákladů na údržbu, snížení zásob náhradních dílů a snazší zaškolování technického personálu, jakož i monitoring provozu. Protože nové zařízení je výrazně efektivnější, nejedná se jen o zmenšení fyzické velikosti zařízení, ale dojde i ke snížení spotřeby energie (přibližně o 30 %).
Tento projekt modernizace umožňuje skloubit potřebu další kapacity sítě s výhodami plně modernizované sítě tím nejúspornějším způsobem. T-Mobile tak bude moci nabídnout pokrytí technologií EDGE v celé své síti, přičemž nově instalované zařízení bude do budoucna podporovat i další nové technologie, jako např. WAMR (vyšší kvalita hlasových služeb) a EDGE2.
Akceptační testy proběhly úspěšně
Na konci srpna byly v laboratořích TMO zahájeny akceptační testy. V podmínkách velmi podobných budoucímu reálnému provozu byla testována konfigurace několika základnových stanic a řídících stanic. V rámci testovacích scénářů se vytváří velké testovací případy, s jejichž pomocí se simuluje reálný provoz zohledňující řadu požadavků. Zároveň došlo k otestování i menší konfigurace v Praze.
Pilotní projekt bude spuštěn během několika dnů
Vzhledem k tomu, že testy potvrdily, že zařízení funguje správně, bude pilotní projekt spuštěn na konci října. v plzeňském regionu V plzeňském kraji dojde k výměně dvou řídících stanic, jedné od společnosti Siemens a jedné od společnosti Motorola, za řídící stanice společnosti Huawei a následně bude monitorováno jejich fungování. Podle plánu má dojít k výměně celé jedné řídící stanice během jedné či dvou nocí. Instalace zařízení v celé síti, která bude zahrnovat výměnu více než 4500 základnových stanic a 150 řídících stanic, potrvá asi jeden rok Vzhledem k tomu, že výměna zařízení bude probíhat přes noc, bude vliv na uživatele minimální.
Článek T-Mobile Czech Republic a.s. ze dne 20. října 2008 - pondělí
Lidé si o svátcích nejraději přejí formou SMS a MMS zpráv
T-Mobile podpořil vznik unikátního průvodce Prahou bez bariér
Na Vánoce se těšíme, a o dárcích se raději dohodneme předem
Letos pomáhal rekordní počet zaměstnanců T-Mobile
Rovné příležitosti 2008 patří T-Mobile
T-Mobile vede v počtu SIM karet
BlackBerry pro každého s novou službou od T-Mobile
T-Mobile o Vánocích naděluje dárky všem zákazníkům
T-Mobile uvádí nový tarif pro M2M aplikace
Huawei dodá technologii pro modernizaci 2G sitě T-Mobile
T-Mobile vytvořil společný tým pro péči o zákazníky a prodej
Výrazná sleva na data, nebo notebook s internetem za 1 Kč
T-Mobile představil první telefon s operačním systémem Android
Zuzana Labantová posiluje marketingové oddělení T-Mobile
Čtvrté číslo herního magazínu FRAG právě vychází
Vyhrajte s T-Mobile iPod Touch
Notebook HP s datovým připojením za 999 korun od T-Mobile
Neomezené surfování s Internet ADSL od T-Mobile
T-Mobile zlevňuje roaming v Evropské unii
T-Mobile otvírá SMS bránu a zavádí MMS bránu
Firmy volají s T-Mobile za 0 Kč
První chvíle iPhone u T-Mobile
Petr Hlaveš ředitelem Útvaru rezidentního prodeje T-Mobile
iPhone u T-Mobile již za 1 korunu
Kolika let se dožívá hrabáč kapský ? Volejte 1183
Ferrari World Championship v mobilu
T-Mobile jedničkou v tarifních zákaznících
T-Mobile začne prodávat iPhone 3G už 22. srpna
Více než 75 tisíc lidí si volá s nejbližšími zdarma
Mobilní portály T-Mobile doplněny o další oblíbené služby
T-Mobile a nový notebook za výhodnou cenu
Zahájení prodeje T-Mobile MDA Compact IV
Univerzální 4G USB modem nově v nabídce T-Mobile
T-Mobile ProfiNet je pevná linka, mobil i inernet na míru a pod jednou střechou
Nová Nokia 6650 exkluzivně jen u T-Mobile
T-Mobile a Apple nabídnou iPhone 3G v Česku do konce roku
T-Mobile se stal jobpilot.cz Zaměstnavatelem roku 2008
Nový MDA Compact IV s exkluzivní designem T-Mobile
T-Mobile Rodina si volá zdarma