logo T-Mobile Czech Republic a.s.

T-Mobile Bonus boduje

Nový věrnostní program T-Mobile Bonus, který operátor představil v únoru tohoto roku, slaví úspěchy. Během necelého půlroku se zvýšil počet tarifních zákazníků registrovaných v tomto programu o 62 %, celkový počet členů programu přesáhl 2 miliony.

Hlavní novinkou bylo sloučení dvou samostatných věrnostních programů do jednoho tak, aby všichni zákazníci – jak tarifní, tak ti, kdo využívají předplacenou kartu -, mohli čerpat výhody podle své chuti, tedy buď využívat aktuální zvýhodněnou službu, nebo sbírat body a za ně pořizovat odměny z Bonus katalogu.

"Dobře si uvědomujeme, jak důležitou součást péče o zákazníky věrnostní programy tvoří. Zákazník právem očekává, že bude odměněn za svou věrnost", vysvětluje Miroslav Výborný, ředitel marketingových služeb a dodává : "Snažíme, aby si zákazník sáhl na odměnu co nejdříve. Cena bodu i jednotlivých odměn proto zůstává stále stejná a zákazníci navíc mohou nasbírat body rychleji při využití speciální kreditní karty T-Mobile Bonus. Zároveň se neustále snažíme rozšiřovat nabídku o další atraktivní položky."

Zvýhodněná služba nebo odměna z katalogu ?

Celkový počet registrovaných členů programu přesáhl 2 miliony, přičemž více než 37 % tvoří Twist zákazníci. Členové programu si mohou vybrat mezi dvěma typy odměn - aktuální zvýhodněnou službu či sběr bodů. Ti, kdo chtějí odměnu okamžitě, volí první variantu, zatímco trpělivější zákazníci si vybírají sběr bodů, aby mohli čerpat větší výhodu za delší období.

Zatím se ukazuje, že zákazníci s předplacenou kartou jsou konzervativnější: body začalo sbírat jen 1 % z nich, valná většina využívá aktuální zvýhodněnou službu – noční volání od 21 do 9 hodin do sítě T-Mobile jen za 1 Kč/min včetně DPH. Zákazníci s tarifem jsou přece jen pružnější: zvýhodněnou službu místo sběru bodů si v období březen – červenec 2008 zvolilo 10 % z nich. Nicméně stejně jako firemní zákazníci, kteří věrnostní program také mohou využívat, většina i nadále preferuje odměnu z katalogu. Sběr Bonus bodů se od spuštění nového programu zvýšil o 25 %.

Body a co za ně

Zákazník získává jeden bod za každých 23,80 Kč (vč. DPH) útraty a navíc jednorázově plných 100 bodů při úvodní registraci do programu. Bonus body lze uplatnit na nákup telefonů, příslušenství, balíčků volných jednotek a dalšího zboží i služeb dle platného katalogu. Zákazníci T-Mobile mohou urychlit sbírání bodů kreditní kartou, kdy za každých 30 kartou zaplacených Kč získají 1 bod.

V katalogu T-Mobile Bonus zákazníci najdou kompletní nabídku telefonů a příslušenství k nim, i nabídku volných jednotek (minuty, SMS, MMS, kB) do všech sítí. V seznamu odměn nechybí poukázky na zboží či dnes tak populární navigace, digitální fotoaparáty a další elektronika. K ní si zákazníci mohou objednat i něco praktického na cesty – batohy, vařiče, spací pytel a mnohé další. Kulturní typy ocení výběr DVD, CD a mohou koupit lístky na hudební akce sponzorované T-Mobile.

V srpnu bude nabídka odměn obohacena o designovou novinku – exkluzivní kolekci oblečení, kterou si budou moci zákazníci objednat právě jen prostřednictvím T-Mobile Bonus. V podzimních měsících bude kolekce rozšířena o trendy oblečení pro mladé.

Preference zákazníků při čerpání odměn z katalogu se liší podle segmentů: zatímco firemní zákazníci jednoznačně preferují telefony (ty tvoří 2/3 objednávek), tarifní zákazníci upřednostňují zboží z kategorie cestování a zábavy a dobíjení předplacených karet Twist. Oblíbené položky zákazníci nacházejí i v kolekci T-Mobile. Hitem letošního jara bylo zboží s motivy EURO 2008 (repliky dresů, míče, branky, šály atd…). Objednávky na toto zboží byly dvojnásobné oproti objednávkám zboží s motivy MS 2006 a míč Puma z EURO kolekce byl na čtvrtém místě žebříčku nejčastěji objednávaných odměn.

Top 5 nejčastěji objednávaných odměn z Katalogu jaro/léto 2008

  1. Nokia 6300 černostříbrná
  2. Dobití v hodnotě 200 Kč
  3. Nokia 3110 Classic černá
  4. Fotbalový míč Puma
  5. Nokia 2610 černá

Členství v T-Mobile Bonus

Pro zapojení do programu T-Mobile Bonus stačí pouze bezplatná registrace. Lze ji provést zasláním SMS ve tvaru BONUS A na číslo 4603, zavoláním na Zákaznické centrum na číslo 4603 či na internetových stránkách www.t-mobile.cz/bonus. Účastníci dřívějších variant věrnostního programu se již znovu registrovat nemusí, automaticky se stali členy. Administrace všech nastavení probíhá zdarma pomocí SMS, voláním na Zákaznické centrum na číslo 4603, případně přes službu Můj T-Mobile.

Po registraci je tarifním zákazníkům coby výhoda standardně nastaveno sbírání Bonus bodů, Twist zákazníci mají aktivováno využívání Zvýhodněné služby. Kdykoli si však zákazník může druh odměny změnit. Pokud zákazník zapojený do věrnostního programu přejde z Twistu na tarif, je mu zachován zvolený typ výhody a přenáší se mu všechny nasbírané Bonus body.

Článek T-Mobile Czech Republic a.s. ze dne 30. července 2008 - středa

Další články od T-Mobile Czech Republic a.s.

Lidé si o svátcích nejraději přejí formou SMS a MMS zpráv

T-Mobile podpořil vznik unikátního průvodce Prahou bez bariér

Na Vánoce se těšíme, a o dárcích se raději dohodneme předem

Letos pomáhal rekordní počet zaměstnanců T-Mobile

Vánoční číslo FRAGu přichází

Internet ADSL od T-Mobile

Rovné příležitosti 2008 patří T-Mobile

T-Mobile vede v počtu SIM karet

BlackBerry pro každého s novou službou od T-Mobile

T-Mobile o Vánocích naděluje dárky všem zákazníkům

T-Mobile uvádí nový tarif pro M2M aplikace

Huawei dodá technologii pro modernizaci 2G sitě T-Mobile

T-Mobile vytvořil společný tým pro péči o zákazníky a prodej

Výrazná sleva na data, nebo notebook s internetem za 1 Kč

T-Mobile představil první telefon s operačním systémem Android

Android již dnes

Zuzana Labantová posiluje marketingové oddělení T-Mobile

Čtvrté číslo herního magazínu FRAG právě vychází

Vyhrajte s T-Mobile iPod Touch

Notebook HP s datovým připojením za 999 korun od T-Mobile

Neomezené surfování s Internet ADSL od T-Mobile

T-Mobile zlevňuje roaming v Evropské unii

T-Mobile otvírá SMS bránu a zavádí MMS bránu

Firmy volají s T-Mobile za 0 Kč

První chvíle iPhone u T-Mobile

Petr Hlaveš ředitelem Útvaru rezidentního prodeje T-Mobile

iPhone u T-Mobile již za 1 korunu

Nové služby pro mladé

Kolika let se dožívá hrabáč kapský ? Volejte 1183

Ferrari World Championship v mobilu

T-Mobile jedničkou v tarifních zákaznících

T-Mobile začne prodávat iPhone 3G už 22. srpna

Více než 75 tisíc lidí si volá s nejbližšími zdarma

Mobilní portály T-Mobile doplněny o další oblíbené služby

T-Mobile Bonus boduje

T-Mobile a nový notebook za výhodnou cenu

Zahájení prodeje T-Mobile MDA Compact IV

Univerzální 4G USB modem nově v nabídce T-Mobile

T-Mobile ProfiNet je pevná linka, mobil i inernet na míru a pod jednou střechou

Nová Nokia 6650 exkluzivně jen u T-Mobile

T-Mobile a Apple nabídnou iPhone 3G v Česku do konce roku

Třetí číslo FRAGu je na světě

T-Mobile se stal jobpilot.cz Zaměstnavatelem roku 2008

BlackBerry bez omezení dat

Nový MDA Compact IV s exkluzivní designem T-Mobile

T-Mobile Rodina si volá zdarma

Mějte svůj tým vždy při ruce

Zahraniční dovolená s T-Mobile levnější

T-Mobile Bonus karta

Podpora recyklace mobilů pokračuje v regionech

Nabídka zaměstnání T-Mobile Czech Republic a.s.