logo T-Mobile Czech Republic a.s.

T-Mobile představil první telefon s operačním systémem Android

T-Mobile dnes oznámil, že ve spolupráci se společností Google uvede na trh první telefon na světě s operačním systémem Android™, který si již brzy budou moci zakoupit pouze zákazníci T-Mobile na obou kontinentech. Přístroj T-Mobile G1 je vybaven jak dotykovým displejem, tak klávesnicí QWERTY a obsahuje i oblíbené aplikace společnosti Google, které jsou dobře známé miliónům uživatelů již ze stolních počítačů, např. Google Maps Street View™, Gmail™, YouTube™ aj.

"Jsme hrdí na to, že T-Mobile je prvním operátorem na světě, který uvádí na trh mobilní zařízení na bázi operačního systému Android," řekl Christopher Schläffer, ředitel pro produkty a inovaci společnosti Deutsche Telekom. "Google už od roku 2005 spolupracuje s T-Mobilem na jeho průkopnickém plánu nabídnout plnohodnotný mobilní internet i běžným uživatelům. S přístrojem T-Mobile G1 tak navazujeme na naši tradici novátorkého přístupu v oblasti plnohodnotného internetu."

Google G1 Cole Brodman, ředitel pro technologii a inovaci společnosti T-Mobile USA uvedl : "Internet a mobilní telefon se pro nás při našem hektickém životním stylu staly nepostradatelnými nástroji, ale jen zlomek uživatelů má přístup k internetu z mobilního telefonu. Přístroj T-Mobile G1 nám dává příležitost urychlit masové rozšíření mobilního internetu ve Spojených státech amerických díky inovativnímu softwaru z dílny společnosti Google, díky němuž budou nyní stovky miliónů uživatelů moci využívat důvěrně známé služby společnosti Google skutečně kdekoliv a kdykoliv."

"Konektivita už přestává být synonymem telefonního hovoru, ale čím dál víc znamená přístup k informacím," říká Andy Rubin, ředitel pro mobilní platformy společnosti Google. "Informace z dnešního dne je pro alianci Open Handset Alliance důležitým prvním krokem. S operačním systémem Android jsme totiž otevřeli mobilní internet nejen pro miliony uživatelů, ale naším cílem bylo i mobilizovat komunitu vývojářů, která chápe, že další nejdůležitější platformu na světě teď máme doslova ve svých rukou."

S uživatelsky přívětivým a intuitivním uživatelským rozhraním a přímým přístupem do vyhledávače Google je T-Mobile G1 také prvním telefonem, který nabízí přístup do aplikace Android Market. V ní uživatelé naleznou jedinečné aplikace, které si mohou stáhnout, a tak rozšířit a personalizovat aplikace ve svém mobilu podle svého vlastního výběru.

Zákazníci T-Mobilu ve Spojených státech amerických mají možnost si přístroj T-Mobile G1 počínaje dneškem předem objednat na webové stránce www.T-MobileG1.com a být tak mezi prvními uživateli tohoto převratného telefonu. Na uvedené webové stránce bude telefon k dispozici jen v omezeném množství, v dostatečném množství ale bude k dispozici v kamenných a internetových obchodech v USA od 22. října. Při uzavření dvouleté smlouvy na hlasové a datové služby bude tento přístroj stát 179 dolarů. Na začátku listopadu bude telefon T-Mobile G1 k dostání ve Velké Británii a v prvním čtvrtletí roku 2009 pak v dalších evropských zemích - Německu, Rakousku, České republice a Nizozemí.

Oblíbené aplikace společnosti Google nyní k dispozici i v mobilu

Aplikace Google Maps Street View umožňující panoramatické zobrazení ulic

Unikátní služba Google Mapy umožňuje uživatelům, aby si díky snadno ovladatelnému dotykovému rozhraní telefonu T-Mobile G1 prohlíželi mapy a satelitní snímky, vyhledali firmy, které se nacházejí v dané oblasti, či naplánovali trasu. T-Mobile G1 obsahuje i aplikaci Google Maps Street View, která zákazníkům umožňuje, aby se doslova za pochodu virtuálně procházeli ulicemi měst. Uživatelé mohou prozkoumávat vzdálená místa, jako by tam sami byli – a přitom třeba stát na rohu ulice a neudělat ani krok. Aplikace Google Mapy je navíc synchronizována s kompasem zabudovaným v telefonu, což je na trhu úplná novinka a uživatelům umožňuje prohlížet si jednotlivá místa a přitom mapou otáčet o 360 stupňů pouhým otáčením telefonu v ruce. Aplikace Google Maps Street View je v současné době k dispozici u mnoho amerických měst a brzké době tomu bude i u měst evropských.

Komunikace za pochodu

Google G1 Přístroj T-Mobile G1 nabízí emailového klienta ve formátu rich HTML, který zajišťuje synchronizaci vašeho emailu, kalendáře a kontaktů z Gmailu i mnoha dalších poštovních serverů POP3 nebo IMAP. T-Mobile G1 zvládá vykonávat několik funkcí najednou, takže se můžete zároveň brouzdat po internetu a na pozadí si stahovat emaily. Obsahuje i podporu služeb na bázi instant messagingu, jako jsou Google Talk™; AOL®, Yahoo! Messenger ® a "Windows Live Messenger" v USA. Díky podpoře vysokorychlostního internetu a zabudovanému fotoaparátu s rozlišením 3 Mpix, který umožňuje i sdílení fotek, je T-Mobile G1 ideálním pomocníkem pro hektický životní styl – pomůže vám se sdílením obrázků, zjistí nejnovější sportovní výsledky nebo zajistí přístup ke komunitním portálům.

Podpora obsahu vytvářeného samotnými uživateli

Pomocí připojení prostřednictvím sítě 3G nebo WiFi mohou uživatelé odesílat a ukládat fotky na svých vlastních blozích, nebo si ze svých oblíbených webových stránek stahovat hudbu či videa. Zabudovaná podpora aplikace YouTube umožňuje zákazníkům snadné prohlížení jednotlivých kategoriích na stránkách YouTube nebo vyhledávat konkrétní videa.

Hudba na dosah ruky

Google G1 V každém zakoupeném přístroji T-Mobile G1 je již nainstalovaná nová aplikace vyvinutá Amazon.com, díky níž mají uživatelé snadný přístup ke stránkám Amazon MP3, což je sekce digitální hudby internetového obchodu Amazon.com nabízející 6 milionů skladeb bez ochrany DRM. Zde mohou zákazníci vyhledat, na zkoušku poslechnout, koupit a stáhnout skladbu přímo do svého přístroje (pro stahování hudby ze stránek Amazon MP3 za použití přístroje T-Mobile G1 je potřeba připojení přes WiFi, pro vyhledání, poslech ukázek a nákup skladeb stačí jakékoliv mobilní připojení).  T-Mobile G1 bude prvním přístrojem s předinstalovanou mobilní aplikací Amazon MP3.

Android Market

T-Mobile G1 je prvním telefonem, který umožňuje přístup do Android Market, který nabízí jedinečné aplikace i tzv. mashups pro stávající i nové služby od vývojářů z celého světa. Stačí jen několik rychlých prokliknutí a zákazníci si mohou vyhledat a stáhnout širokou řadu inovativních aplikací, např. hry, sociální sítě či mobilní nakupování, a s jejich pomocí si uzpůsobit mobilní telefon ke svým potřebám. Při zahájení prodeje této mobilní novinky příští měsíc si uživatelé budou moci z Android Market stáhnout řadu jedinečných a novátorských aplikací na bázi operačního systému Android, jako například :

Pozn. : Některé funkce a služby mohou podléhat zvláštnímu poplatku. Síť 3G nemusí být dostupná ve všech místech. Cena a dostupnost přístroje se může změnit; přístroj může podléhat daním či jiným poplatkům.

Další články k tématům - Google - T-Mobile - Android - telefon - HTC

Článek T-Mobile Czech Republic a.s. ze dne 24. září 2008 - středa

Další články od T-Mobile Czech Republic a.s.

Lidé si o svátcích nejraději přejí formou SMS a MMS zpráv

T-Mobile podpořil vznik unikátního průvodce Prahou bez bariér

Na Vánoce se těšíme, a o dárcích se raději dohodneme předem

Letos pomáhal rekordní počet zaměstnanců T-Mobile

Vánoční číslo FRAGu přichází

Internet ADSL od T-Mobile

Rovné příležitosti 2008 patří T-Mobile

T-Mobile vede v počtu SIM karet

BlackBerry pro každého s novou službou od T-Mobile

T-Mobile o Vánocích naděluje dárky všem zákazníkům

T-Mobile uvádí nový tarif pro M2M aplikace

Huawei dodá technologii pro modernizaci 2G sitě T-Mobile

T-Mobile vytvořil společný tým pro péči o zákazníky a prodej

Výrazná sleva na data, nebo notebook s internetem za 1 Kč

T-Mobile představil první telefon s operačním systémem Android

Android již dnes

Zuzana Labantová posiluje marketingové oddělení T-Mobile

Čtvrté číslo herního magazínu FRAG právě vychází

Vyhrajte s T-Mobile iPod Touch

Notebook HP s datovým připojením za 999 korun od T-Mobile

Neomezené surfování s Internet ADSL od T-Mobile

T-Mobile zlevňuje roaming v Evropské unii

T-Mobile otvírá SMS bránu a zavádí MMS bránu

Firmy volají s T-Mobile za 0 Kč

První chvíle iPhone u T-Mobile

Petr Hlaveš ředitelem Útvaru rezidentního prodeje T-Mobile

iPhone u T-Mobile již za 1 korunu

Nové služby pro mladé

Kolika let se dožívá hrabáč kapský ? Volejte 1183

Ferrari World Championship v mobilu

T-Mobile jedničkou v tarifních zákaznících

T-Mobile začne prodávat iPhone 3G už 22. srpna

Více než 75 tisíc lidí si volá s nejbližšími zdarma

Mobilní portály T-Mobile doplněny o další oblíbené služby

T-Mobile Bonus boduje

T-Mobile a nový notebook za výhodnou cenu

Zahájení prodeje T-Mobile MDA Compact IV

Univerzální 4G USB modem nově v nabídce T-Mobile

T-Mobile ProfiNet je pevná linka, mobil i inernet na míru a pod jednou střechou

Nová Nokia 6650 exkluzivně jen u T-Mobile

T-Mobile a Apple nabídnou iPhone 3G v Česku do konce roku

Třetí číslo FRAGu je na světě

T-Mobile se stal jobpilot.cz Zaměstnavatelem roku 2008

BlackBerry bez omezení dat

Nový MDA Compact IV s exkluzivní designem T-Mobile

T-Mobile Rodina si volá zdarma

Mějte svůj tým vždy při ruce

Zahraniční dovolená s T-Mobile levnější

T-Mobile Bonus karta

Podpora recyklace mobilů pokračuje v regionech

Nabídka zaměstnání T-Mobile Czech Republic a.s.