logo T-Systems Czech Republic a.s.

AutoScout24 přechází na cloudové služby od T-Systems

Internetový portál AutoScout24 patří mezi první evropské zákazníky, kteří využívají výhody strategického partnerství mezi společnostmi T-Systems a VMware. Nové služby cloud computingu mu umožňují rychle a snadno zvyšovat kapacitu vlastních datových center.

Společnosti T-Systems a VMware představily nové portfolio letos v červnu a poskytují zákazníkům služby cloud computingu z datových center prakticky na jedno kliknutí myší. Certifikované produkty na platformě cloud computingu (VMware vCloud Datacenter Services) umožňují zákazníkům rozšiřovat jejich IT zdroje prostřednictvím cloudu od T-Systems.

Společnost VMware, která je předním poskytovatelem virtualizačních a cloudových řešení, přispívá nezbytným softwarovým vybavením. Tím je aplikace VMware vSphere a vCloud Director. Zároveň zajišťuje jejich následný vývoj a opravy. Společnost T-Systems, která patří mezi průkopníky cloudu, dodává služby datových center, odborné konzultace a IT služby, které vytvářejí celkovou nabídku dynamického ICT pro zákazníky.

"Potřebujeme pružné zdroje, protože se náš trh mění každý den", uvádí Joachim Rath, IT manažer ve společnosti AutoScout24. "Společná nabídka společností VMware a T-Systems nám umožňuje přesouvat potřebnou kapacitu z privátního do hybridního cloudu podle aktuální potřeby."

AutoScout24 má již dobrou zkušenost z používání kombinovaných interních a externích IT zdrojů. Společnost používá hybridní cloud pro svůj pracovní portál, kdykoliv je vyžadován vyšší výkon. Nové služby od T-Systems neslouží jen k pokrytí výkonových špiček. Pokud vypadnou interní IT zdroje, nový systém zajistí provoz bez jakéhokoliv výpadku.

Kromě společnosti AutoScout24 jsou cloud computingové služby nasazeny i u dalších zákazníků, mezi které patří například přední česká digitální agentura Actum/G2. Společnost Actum/G2 je díky newyorskému ústředí členem skupiny WPP, která má více než 100000 zaměstnanců a patří mezi největší světové mediální a komunikační agentury.

Pražská digitální agentura Actum/G2 se zabývá vývojem a provozem webových aplikací aportálů. Společnost T-Systems poskytuje zákazníkovi cloudovou infrastrukturu s vysokou dostupností, bezpečností a rychlou reakcí na požadované změny.

Kromě společnosti Actum/G2 využívá cloudové služby od T-Systems řada dalších zákazníků, mezi něž patří například významná softwarová společnost Software602 pro své řešení SecuStamp.com.

Řada firem má dnes více než 50 procent virtualizovaných serverů, což jim přináší jasné výhody v podobě efektivity a správy IT. Technologie od VMware, které jsou prověřené a dlouhodobě otestované, představují základ nabídky společnosti T-Systems, jež vytváří standardizovaná řešení použitelná kdekoliv na světě.

To přináší nejen vyšší dostupnost a flexibilitu cloudových služeb, ale také snadnou přenositelnost, kompatibilitu a bezpečnost, která je klíčová pro velké firmy.

Další články k tématům - cloud - computing - datacentrum - ICT - infrastruktura - SecuSamp - virtualizace

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 3. září 2012 - pondělí

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.