logo T-Systems Czech Republic a.s.

Hospodářské výsledky T-Systems za první čtvrtletí roku 2013

Pozitivní vývoj hospodaření T-Systems v závěru roku 2012 pokračuje také v prvním čtvrtletí 2013. Společnost získala nové zakázky v objemu 2,1 miliardy eur, což představuje v meziročním srovnání růst o 33%.

Tento výsledek byl podpořen smlouvami s firmou EADS, švýcarskou železniční společností SBB a řadou menších cloudových zakázek.

Na poli inovací uzavřela společnost T-Systems několik strategických smluv a partnerství. Zahájila spolupráci s automobilkou BMW a půjčovnou automobilů Sixt, jejímž cílem je již od letošního léta nabízet instalaci internetového připojení do osobních automobilů. Pro firmu Daimler T-Systems vyvíjí řešení, které zajistí on-line služby v automobilech této značky.

Tržby mimo skupinu Deutsche Telekom zůstaly stabilní a dosáhly 1,6 miliardy eur. V kontrastu s tím došlo v meziročním srovnání k 25 procentnímu poklesu interních IT zakázek pro firmy skupiny Deutsche Telekom v Německu. Ukazatel EBIT vykázal za první čtvrtletí roku 2013 v meziročním srovnání hodnotu 0,4 procenta.

Stabilní výsledky hospodaření vykazuje společnost T-Systems i v České republice.

Další články k tématům - cloud

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 14. května 2013 - úterý

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.