logo T-Systems Czech Republic a.s.

Online služby a webové aplikace pro Mercedes-Benz

Deutsche Telekom a Daimler oznamují partnerství v oblasti on-line služeb pro automobily. Jedná se o služby dopravních informací v reálném čase, osobní hudební playlisty, přístup k sociálním sítím, mobilní služby apod.

Zahájení spolupráce se skupinou Deutsche Telekom oznámila společnost Daimler AG, jejímž cílem je vývoj on-line služeb pro motorová vozidla tohoto významného světového výrobce. Spolupráce se zaměřuje na nové typy on-line služeb a webových aplikací, které se budou používat ve vozidlech.

Řidiči získají přístup k těmto službám prostřednictvím aplikací v multimediálním systému COMAND Online ve vozech Mercedes-Benz. Deutsche Telekom a její dceřiná společnost T-Systems vyvíjí unikátní infrastrukturu, která je potřeba pro nasazení tohoto řešení pro společnost Daimler AG. Nové technologie se objeví v připravovaných modelech Mercedes-Benz.

Horst Leonberger, který má na starost projekt "Connected Car" ve skupině Deutsche Telekom, vyzdvihuje přínosy této spolupráce: "Když si dnes kupujete auto, zajímá vás jeho výkon pod kapotou. Zákazníci také chtějí ve svých autech inovativní systémy a přístup k internetu. V současnosti poskytujeme řadu služeb na cloudové infrastruktuře a konektivitu, vše z jednoho zdroje. Tento zdroj se dá snadno transformovat do inteligentního řešení, které přinese na silnice více bezpečnosti a možností pro řidiče."

"Těšíme se na úzkou spolupráci se skupinou Deutsche Telekom. Jedná se o silného partnera, který nám pomůže rozvíjet on-line a inteligentní služby v našich vozech. První výsledky společného projektu budou k dispozici na veletrhu CeBIT", říká Peter Häussermann, ředitel pro elektroniku a telematiku ve společnosti Daimler AG.

Další články k tématům - CeBIT - cloud - infrastruktura - konektivita - telematika - veletrh - Horst Leonberger

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 22. února 2013 - pátek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.