logo T-Systems Czech Republic a.s.

T-Systems a T-Mobile sjednocují aktivity na českém trhu

Jedním z nejvýraznějších trendů ICT trhu v poslední době je směřování ke konvergovaným řešením kombinujícím fixní a mobilní komunikace se službami ze světa informačních technologií.

V tomto kontextu se společnost Deutsche Telekom rozhodla harmonizovat aktivity na českém trhu a na základě smlouvy o prodeji a nákupu 100 % akcií uzavřené mezi T-Systems a společností T-Mobile Czech Republic se T-Systems Czech Republic stane dceřinou společností své dosavadní sesterské organizace T-Mobile Czech Republic.

Společnost tak i nadále zůstává součástí koncernu Deutsche Telekom. Díky této transakci získají firemní zákazníci jednodušší přístup ke skutečně komplexní nabídce ICT služeb.

"Změna vlastnické struktury nepochybně posílí naši pozici na trhu. Plné sdílení technologií a schopností obou firem bude významným přínosem pro naše zákazníky, obě společnosti i skupinu, zejména pak v oblasti inteligentních sítí a cloudových služeb", uvádí Michal Hátle, generální ředitel společnosti T-Systems Czech Republic.

"Tímto krokem významně potvrzujeme naši strategii integrovaného operátora, jíž se snažíme reagovat na požadavky trhu", komentuje akvizici Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile a dodává: "S využitím rozsáhlých zkušeností společnosti T- Systems v oblasti ICT a společného mezinárodního zázemí jsme schopni firemních zákazníkům nabídnout opravdu všestrannou nabídku služeb."

Smlouva o prodeji a nákupu akcií byla podepsána v Praze, účinnosti nabude v průběhu druhého kvartálu 2013. Změna akcionáře nebude mít žádný bezprostřední vliv na činnost T-Systems Czech Republic. Společnost bude i nadále vytvářet a dodávat ICT řešení pro korporátní zákazníky a veřejnou správu.

Z pohledu dodávek služeb a jejich smluvního a technologického zajištění je zajištěna naprostá kontinuita. Obě společnosti budou pro své zákazníky společně vytvářet a dodávat služby inteligentních sítí, cloudových služeb, integrované nástroje pro spolupráci a řešení mobility v podnikání.

Další články k tématům - akvizice - cloud - ICT - konvergence - operátor - Michal Hátle - Milan Vašina

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 11. dubna 2013 - čtvrtek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.