logo T-Systems Czech Republic a.s.

T-Systems rozšiřuje PLM systému Aras Innovator

PLM systém Aras Innovator je ucelený soubor nástrojů pro práci s konstrukčními CAD daty na bázi bezplatných otevřených licencí (Enterprise Open Source) s možností rozšíření o placenou podporu a implementaci. Partnerem pro systémovou integraci a implementaci v ČR je T-Systems.

Nové rozšíření systému zahrnuje implementaci inovativního formátu 3D PDF, který umožňuje vytváření náhledů konstrukčních dat i pro uživatele, kteří nemají k dispozici CAD licence. Systém Aras Innovator zpracovává data z běžně dostupných CAD systémů jako je CATIA, Siemens NX, Creo, SolidWorks, JT a STEP.

Konstrukční data jsou prostřednictvím systému Aras Innovator automaticky převedena do formátu 3D PDF, který umožňuje snadnou práci s 3D modelem, například otáčení nebo vytváření řezů. Kromě konstrukčních dat lze díky nové funkcionalitě zpracovávat i 2D data jako jsou kresby nebo schémata, dokumenty Microsoft Office a obrázky.

"Implementace automatické konverze konstrukčních dat do formátu 3D PDF vhodně doplňuje rozsáhlé možnosti systému Aras Innovator. Společnost T-Systems nabízí implementaci a integraci této nové funkcionality svým zákazníkům, kteří systém Aras Innovator používají," uvádí Petr Mareček, vedoucí oddělení Digital Factory ve společnosti T-Systems Czech Republic.

"Nová funkce systému Aras Innovator zpřístupňuje 3D obsah vytvořený CAD aplikacemi pro všechny uživatele. Formát 3D PDF je snadno použitelný například při návrhu konstrukcí a přípravě výroby, a to bez nutnosti dodatečných licencí a softwarových nástrojů. Věříme, že standardizace dat do otevřeného 3D formátu přinese vyšší úroveň spolupráce ve firmách," říká Peter Schroer, generální ředitel společnosti Aras.

Společnost T-Systems nabízí a implementuje systém Aras Innovator na českém i evropském trhu. Využívá přitom své zkušenosti a reference z průmyslových odvětví, kde různá PLM řešení již řadu let úspěšně implementuje a provozuje.

Další články k tématům - 3D - CAD - PDF - PLM - Petr Mareček

Článek T-Systems Czech Republic a.s. ze dne 17. května 2013 - pátek

Další články od T-Systems Czech Republic a.s.